DieRoten.pl

Hasenhuettl: Wszyscy liczą, że Bayern popełni błędy

13.05.2017, 00:56:07
Ł. Skwiot

Już dziś w południe emocje po raz ostatni w tym sezonie sięgną zenitu, gdyż naprzeciwko siebie staną dwie najlepsze drużyny w Bundeslidze w sezonie 2016/17.

Ralph Hasenhuettl podczas swojej ostatniej rozmowy z "Omnisport" przyznał otwarcie, iż każda drużyna w Bundeslidze, która marzy o zdobyciu tytułu mistrzowskiego liczy na to, że Bayern Monachium będzie popełniał błędy.

Ekipa beniaminka z Lipska jest wielkim zaskoczeniem i sensacją tego sezonu ligowego w Niemczech. Drużyna "Byków" zapewniła już sobie bezpieczny awans i grę w przyszłym sezonie Ligi Mistrzów, co jest wielkim sukcesem tego klubu grającego po raz pierwszy w Bundeslidze.

Miejmy nadzieję, że uda nam się na stałe zagościć w górnej części tabeli, jednakże aby zostać mistrzem Niemiec, to musisz mieć nadzieję, iż najlepsza drużyna, czyli Bayern Monachium, będzie popełniać błędy powiedział trener RB Lipsk.

Jednak Bayern nie robi tego w ostatnich sezonach. Dlatego też dla takich klubów jak Borussia Dortmund w ostatnich latach jest to ciężki orzech do zgryzienia. Dla nas jest to bardzo ciężkie, aby wygrać ligę kontynuował Ralph Hasenhuettl.

Austriacki trener beniaminka z Lipska powiedział również w dalszej części wywiadu, że jego klub nie opiera się na kupowaniu gotowych zawodników o wielkiej renomie, tylko rozwijaniu kolejnych piłkarzy.

W Niemczech jest tak wiele klubów, które mają znaczenie więcej opcji i możliwości niż my posiadamy. Musimy być skromni. Naszym celem jest szkolenie i rozwój zawodników a nie kupowanie gotowych gwiazd mówił dalej Austriak.

Mamy zespół z przyszłością. W naszej kadrze jest wielu zawodników z ogromnym potencjałem. Jak bardzo będziemy skuteczni z tym zespołem? Nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie w tej chwili zakończył.

Szlagierowy pojedynek 33. kolejki Bundesligi pomiędzy Bayernem Monachium a RB Lipsk już dziś w południe o 15:30. Będzie to zarazem przedostatni mecz w tym sezonie ligowym FCB.

 

źródło: FourFourTwo

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (3)13.05.2017 20:40
Lubię Lipsk, będę trzymał kciuki by cały czas silny i jednym z naszych najgroźniejszych rywali!!!
13.05.2017 07:35
Wiadomo, że rozstrzygnięty, ale to przedostatni mecz w sezonie, spotkanie na szczycie tabeli, warto byłoby go wygrać dla kibiców. Obyśmy zagrali lepiej niż tydzień temu.

Mia san mia!
13.05.2017 02:32
A jakie to ma znaczenie, popełni, nie popełni? Sezon dawno rozstrzygnięty.