Hartmann: Byliśmy zbyt niechlujni

Młodzieżowa drużyna Bayernu Monachium do lat dziewiętnastu ma już za sobą kolejne spotkanie ligowe w ramach sezonu 2023/2024.

W ubiegły weekend zespół prowadzony przez Michaela Hartmanna rozegrał pojedynek szóstej kolejki ligowej – rywalem zawodników Bayernu U-19 w derbowym spotkaniu była ekipa TSV 1859+1.

Mimo kilku dogodnych okazji bramkowych, ostatecznie młodzi monachijczycy zremisowali bezbramkowo ze swoimi przeciwnikami i zdobyli tylko 1 punkt. Po ostatnim gwizdku na temat przebiegu gry oraz występu swoich podopiecznych wypowiedział się z kolei Michael Hartmann.

− W pierwszej połowie mieliśmy wiele dobrych momentów, ale często nie podejmowaliśmy właściwych decyzji w ostatniej tercji – powiedział Hartmann.

− W drugiej połowie byliśmy czasami zbyt niechlujni, ogólnie brakowało nam konsekwencji i oddawaliśmy zbyt mało strzałów na bramkę – dodał.

− Mieliśmy dużo posiadania piłki, ale nie wykorzystaliśmy go wystarczająco dobrze – podsumował Michael Hartmann.

Po rozegraniu sześciu kolejek ligowych, młodzi monachijczycy zajmują obecnie szóste miejsce w tabeli ligowej z dorobkiem 10 punktów – na wynik ten przełożyły się 3 zwycięstwa, 1 remis, 2 porażki oraz bilans bramkowy 16:13.