DieRoten.pl
Reklama

Hargreaves: Musiala będzie kluczowy dla Niemiec

fot. vitaliivitleo / Photogenica
Reklama

Już jutro ruszają mistrzostwa Europy, które potrwają przez kilka najbliższych tygodni. Gospodarzem tego turnieju będą Niemcy.

Na przestrzeni kilku ostatnich dni, w mediach pojawiło się sporo wywiadów na temat największych gwiazd nadchodzącego EURO – wśród nich możemy zaliczyć pomocnika Bayernu Monachium, a będąc dokładniejszym – Jamala Musialę.

W wywiadzie dla bawarskiego „Abendzeitung Muenchen”, na temat popularnie określanego przez kibiców „Bambiego” wypowiedział się Owen Hargreaves, który nie szczędził pochwał pod adresem niemieckiego zawodnika. Anglika zapytano również, czy jego rodacy nie żałują, że 21-latek wybrał grę dla Niemiec kosztem „Trzech Lwów”.

− Mogę to zrozumieć. Sam urodziłem się w Kanadzie, mój ojciec pochodzi z Anglii, moja matka z Walii - a ja zacząłem grać w piłkę nożną w Niemczech. Kiedy ma się członków rodziny z różnych krajów, nie jest to łatwa decyzja – powiedział Hargreaves.

− Oczywiście byłoby wspaniale dla Anglii, gdyby wybrał ekipę Trzech Lwów. Wyobraź sobie: Jamal Musiala i Jude Bellingham, a przed nim Harry Kane! Jamal naprawdę jest niesamowitym graczem, technicznie najlepszym na świecie wraz z Viniciusem Jr. Z pewnością będzie kluczowym zawodnikiem dla Niemiec - dodał.

− Już na mundialu był dla mnie najlepszym niemieckim zawodnikiem, a teraz dołącza do niego Florian Wirtz. Jestem ciekaw, jak wykorzysta ich Julian Nagelsmann – podsumował Owen Hargreaves.

Jeśli mowa o niemieckiej kadrze narodowej, to póki co Jamal Musiala wystąpił w 29 meczach o stawkę dla „Die Mannschaft”, zaś jego dotychczasowy dorobek to 2 bramki oraz 5 asyst (przy 1549 minutach spędzonych na boiskach).


Źródło: AZ
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...