DieRoten.pl
REKLAMA


Hamann i Funkel krytykują odwołanie Bayernu: To niegodne wielkiego klubu

fot. DieRoten.pl

Decyzja Bayernu o zaskarżeniu kartki Diaza...wywołała burzę w programie "Sky90". Hamann i Funkel zgodnie skrytykowali postawę FCB, przypominając mecze, w których to Bayern skorzystał na błędach arbitrów.

Przypomnijmy, że włodarze bawarskiego klubu złożyli odwołanie od żółtej kartki Diaza, która w konsekwencji doprowadziła do czerwonej. Friedhelm Funkel nie ukrywał, że nie rozumie motywacji Bayernu. 72-latek stwierdził wprost, że odwołanie nie ma szans na powodzenie.

REKLAMA

– To jest fakt: nie odniosą sukcesu z tym odwołaniem. Dlaczego to robią? Nie wiem – powiedział Funkel.

Niemiecki szkoleniowiec zwrócił przy tym uwagę na drugą stronę medalu. Według niego, Bayern mówi wyłącznie o sytuacjach, w których został pokrzywdzony, pomijając te, w których sam skorzystał na kontrowersyjnych decyzjach.

– Trzeba powiedzieć, że Bayern w ostatnich tygodniach również dostawał decyzje sędziowskie, które go faworyzowały. A wtedy nie mówią o tym, że zostali uprzywilejowani. Uważam, że to nie jest w porządku – podkreślił Funkel, wskazując na mecz z Hoffenheim.

Jeszcze ostrzejszy był ekspert Didi Hamann.

– Co chcą tym uzyskać? Szanse na sukces to zero. To jest niegodne światowego klubu. Taka reakcja po meczu, w którym sędzia prowadził spotkanie dobrze.

Hamann uznał, że decyzje sędziego na boisku były prawidłowe, a ewentualne błędy wynikały jedynie z interwencji sędziego VAR.

– Przeciwko Gladbach i Hoffenheim zostali wyraźnie uprzywilejowani. To nie były nawet faule, a przyznano rzuty karne i czerwone kartki. O tym Dreesen w swoim oświadczeniu nie mówi nic. A światowy klub składa odwołanie od kartki, w sytuacji, w której zawodnik próbował wyłudzić rzut karny?

Hamman nie zatrzymał się i poszedł nawet krok dalej…

– Mamy ogromne problemy ze znalezieniem młodych sędziów, bo nikt nie chce sędziować, bo zdarzają się ataki fizyczne. A takie zachowanie to tylko podsyca. A to jest Bayern, to jest nasz okręt flagowy niemieckiego futbolu! To zachowanie Bayernu jest tym, co jest naprawdę skandaliczne w całej tej sprawie, w całym tym zajściu.

REKLAMA


Źródło: Sky
admin

Komentarze

REKLAMA
Trwa wczytywanie komentarzy...