DieRoten.pl

Hainer krytykuje decyzję Bawarii o zamknięciu stadionów dla widzów

06.12.2021, 08:58:43
FotoOlimpik

Kilka dni temu potwierdziły się najgorsze obawy... Bawarski rząd zgodnie z zapowiedziami podjął decyzję o zakazie wpuszczania kibiców na stadiony w Bawarii.

Tym samym do końca 2021 roku, na trybunach Allianz Areny nie pojawią się już kibice. Warto wspomnieć, że obostrzenia wprowadzone przez rząd Markusa Soedera dotyczą również innych klubów w Bawarii.

Jak można było się spodziewać, decyzja to spotkała się z dużą krytyką, zaś niedawno swoje zdanie na ten temat wyraził prezydent Bayernu Monachium, czyli Herbert Hainer. Boss „Gwiazdy Południa” nie ukrywa, iż brak widzów mocno uderza w klub pod względem finansowym.

− Zdrowie ludzi jest na pierwszym miejscu, bez dwóch zdań. Teraz mamy znowu różne liczby widzów w różnych krajach związkowych, co nie jest idealne – powiedział Hainer.

− Każdy mecz u siebie bez widzów oznacza dla nas stratę przychodów w wysokości co najmniej 3,5 mln euro. To uderza w nas bardzo mocno – mówił dalej.

− Do tej pory, zgodnie z naszymi ustaleniami, było bardzo niewiele zakażeń na meczach na świeżym powietrzu zgodnie z zasadą 2GPlus z dystansem i maską, które były bezpośrednio związane z frekwencją na stadionie – podsumował Herbert Hainer.

Biorąc pod uwagę pozostałe spotkania w 2021 roku, to mistrzowie Niemiec zagrają na Allianz Arenie bez udziału widzów w meczach z Barceloną (8 grudnia), FSV Mainz (11 grudnia) oraz VfL Wolfsburg (17 grudnia).

źródło: Bild.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (13)07.12.2021 17:07
Cóż, to chyba jedyna możliwa decyzja na ten czas.
07.12.2021 09:25
cyrk, którego końca nie widać :-/
06.12.2021 17:59
@Alfik91 Zluzuj trochę. W Bawarii wyjątkowo duże problemy sprawia COVID jeżeli chodzi o liczby, więc nie dziwne, że środki ostrożności w tym kraju są zwiększone.

@MINGA1 To nie jest żadna dyskryminacja tylko system działania państwa. Masz kraje związkowe - masz różnice w prawach.
06.12.2021 14:25
a dlaczego DFB i kibice ostro nie protestują wobec jawnej dyskryminacji.
Powinny być równe szanse dla wszystkich klubów i albo nie wpuszczamy na stadion nikogo a najlepiej 1/4 1/5 powinna być zapełniona
06.12.2021 14:18
Söder to wcielone zło. Przebywam w Monachium 5 dni w tygodniu i widzę co się tam wyprawia. Nie rozwodząc się nad całą pandemią, słusznością obostrzeń itd, ten jegomość zadusza ten najbogatszy, najlepiej prosperujący i największy land. Jego decyzje (nie tylko te z okresu covida) są bardzo krzywdzące dla Bawarii. Uważa się za pana i władcę, nieomylnego i niepodważalnego w swych decyzjach. Absurd goni absurd, skutków pozytywnych nie przynosi to żadnych, a ludzi ma w głębokim poważaniu mimo, że mówi, że to właśnie o dobro społeczeństwa mu chodzi. Rzecz jasna nie mam na myśli inwestycji, rozbudowy miasta (choć i te nie należą do wzorowych), ale wszystkie reguły i przepisy, które dotyczą bezpośrednio funkcjonowania i życia obywateli Bawarii. Prędzej czy później ludzie wybiegną na ulice bo każdy ma naprawdę dość tego cyrku. Ci co się zaszczepili są wszędzie sprawdzani i traktowani jak podejrzani, ci co się nie szczepią są dyskryminowani i traktowani jako największe zło, a przedsiębiorcy dostają po dupie z każdej strony poprzez różne ograniczenia co do liczebności, czasu otwarcia czy ogólnej działalności. Wielu polityków jest złych, jeszcze więcej fatalnych, ale ten akurat zalicza się do grupy tych najgorszych z najgorszych, którego jedynym celem jest tłamszenie ludzi i wprowadzanie dyktatury. Oby ten człowiek jak najszybciej został zdjęty z tego stołka i nigdy nie wracał na łono wielkiej polityki...
06.12.2021 13:52
Może w Bawarii jest więcej przypadków/niższy stopień wyszczepienia/bardziej obciążona służba zdrowia. Nie mam czasu teraz tego sprawdzać, ale jeśli ciekawi Cię decyzja landu, to przyjrzyj się tym elementom.
06.12.2021 13:44
@Sopariev dlatego wszędzie powinny być kibice. Nie dlaczego władze Bawarii podejmują aż tak radykalne decyzję. 19 tys. spokojnie może wejść. Ta decyzja szkodzi Ausburgowi i Bayernowi, brak kibiców to pewnie brak transferu w zimie. Proste.
06.12.2021 13:35
Nie dziwię się złości, kiedy jedne landy mają otwarte stadiony, a inne nie.
Ale nie ma co porównywać Niemiec z Polską - są kraje, gdzie każda ofiara to dramat, a są kraje, które nie liczą się z ofiarami, byle słupki poparcia nie spadły partii rządzącej.
06.12.2021 13:20
Bandyci Zamykają stadiony
06.12.2021 11:55
Ta decyzja nie ma żadnych podstaw i jest to działanie na szkodę klubu co powinno być karalne.
Co by się stało gdyby 15-20 tysięcy zaszczepionych ludzi siedziało obok siebie w maskach - na wolnym powietrzu kilka metrów od siebie ???
Brak tutaj konsekwencji i podstaw logiki i jak to ma się do tego że w U bahnie, na Marienplatz, Stachusie itp. od rana do nocy dziesiątki tysięcy ludzi ociera się o siebie !!!
06.12.2021 11:04
Dobrze Hainer. Najpierw Kimmich który siedzi cały miesiąc na kwarantannie a teraz zamykanie AA. Na ten moment wolę mieszkać w Polsce aniżeli w Niemczech.
06.12.2021 10:54
Dla mnie ta decyzja jest niezrozumiała i śmieszna!! Pytam po co całe te szczepienia? po co całe te akcje 2GPlus?
06.12.2021 10:50
Ciężko żeby klub nie był krytyczny do decyzji, która jest szkodliwa dla klubu.