DieRoten.pl
Reklama

Hainer: Jesteśmy dumni z pomnika Gerda

fot. dieroten.pl
Reklama

Zgodnie z zapowiedziami sprzed wielu tygodni, we wtorek przed Allianz Areną odsłonięty został pomnik legendarnego Gerda Muellera.

Rzeźba autorstwa artysty Karela Frona, która ma na celu upamiętnienie najbardziej utytułowanego napastnika w historii Bayernu Monachium i całej niemieckiej piłki nożnej, stoi na esplanadzie Allianz Arena, gdzie też 12 września został odsłonięty w obecności władz FCB, żony Gerda oraz jego przyjaciół.

Przy okazji uroczystości, podczas krótkiego przemówienia do zaproszonych gości zwrócił się prezydent bawarskiego klubu, czyli Herbert Hainer, który nie krył swojej dumy i zadowolenia z faktu powstania pomnika legendarnego Muellera.

− Jesteśmy bardzo dumni, że ten pomnik ku czci Gerda Muellera został zainicjowany przez Fundację Kurta Landauera i zrealizowany wspólnie z fanami i fanklubami Bayernu – powiedział Hainer.

− Odwiedzający Allianz Arenę będą teraz mieli Gerda Muellera zawsze w zasięgu wzroku, dzięki czemu pamięć o tym wyjątkowym człowieku i strzelcu bramek ożyje na nowo podczas każdego domowego meczu Bayernu – dodał.

− Gerd Mueller nigdy robił z siebie nikogo wielkiego, choć był jednym z największych - wyznaczał standardy w świecie napastników – podsumował Herbert Hainer.

Warto podkreślić przy okazji, że koszt wykonania pomnika Gerda Muellera wyniósł około 200 tysięcy euro. Fundacja Kurta Landauera zebrała środki we wsparciu klubu dzięki darowiznom fanów i fanklubów Bayernu.

Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...