DieRoten.pl

Hainer: Jesteśmy dumni z pomnika Gerda

14.09.2023, 08:12:39
dieroten.pl

Zgodnie z zapowiedziami sprzed wielu tygodni, we wtorek przed Allianz Areną odsłonięty został pomnik legendarnego Gerda Muellera.

Rzeźba autorstwa artysty Karela Frona, która ma na celu upamiętnienie najbardziej utytułowanego napastnika w historii Bayernu Monachium i całej niemieckiej piłki nożnej, stoi na esplanadzie Allianz Arena, gdzie też 12 września został odsłonięty w obecności władz FCB, żony Gerda oraz jego przyjaciół.

Przy okazji uroczystości, podczas krótkiego przemówienia do zaproszonych gości zwrócił się prezydent bawarskiego klubu, czyli Herbert Hainer, który nie krył swojej dumy i zadowolenia z faktu powstania pomnika legendarnego Muellera.

− Jesteśmy bardzo dumni, że ten pomnik ku czci Gerda Muellera został zainicjowany przez Fundację Kurta Landauera i zrealizowany wspólnie z fanami i fanklubami Bayernu – powiedział Hainer.

− Odwiedzający Allianz Arenę będą teraz mieli Gerda Muellera zawsze w zasięgu wzroku, dzięki czemu pamięć o tym wyjątkowym człowieku i strzelcu bramek ożyje na nowo podczas każdego domowego meczu Bayernu – dodał.

− Gerd Mueller nigdy robił z siebie nikogo wielkiego, choć był jednym z największych - wyznaczał standardy w świecie napastników – podsumował Herbert Hainer.

Warto podkreślić przy okazji, że koszt wykonania pomnika Gerda Muellera wyniósł około 200 tysięcy euro. Fundacja Kurta Landauera zebrała środki we wsparciu klubu dzięki darowiznom fanów i fanklubów Bayernu.

źródło: FCB.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (6)14.09.2023 20:26
Może kiedyś będzie miał ale nie prędko, raczej nie za życia.
14.09.2023 14:51
Muller musiał mieć pomnik. Absolutnie na niego zasłużył! Ciekawe czy ten drugi też kiedyś będzie taki miał ;)
#MiaSanMia
14.09.2023 12:11
Cześć, jest to już drugi news na temat pomnika i ani zdjęcie tytułowe go nie przestawia, ani nie ma tego zdjęcia w samym artykule. IMO bardziej profesjonalnie byłoby gdyby takie zdjęcia zostały załączone. To nie krytyka, a spostrzeżenie. Pozdrawiam!
14.09.2023 11:28
14.09.2023 08:37
Teraz taki Muller by się kadrze przydał .
14.09.2023 08:19
Cieszę się, że mogłem i dołożyłem swoją cegiełkę do tego pomnika :). W najbliższej przyszłości mam nadzieję, że będę mógł go zobaczyć na żywo.