DieRoten.pl
Reklama

Hainer broni Goretzkę: Był znakomity

fot. vitaliivitleo / Photogenica
Reklama

Kilka dni temu oficjalnie poznaliśmy listę powołanych przez Hansiego Flicka zawodników na zgrupowanie niemieckiej reprezentacji narodowej.

Niestety, ale wśród powołanych zabrakło miejsca dla Leona Goretzki, który ma za sobą bardzo udany początek sezonu 2023/24 – tym bardziej brak nominacji pomocnika został odebrany w Niemczech z wielkim zaskoczeniem.

28-latek spotkał się ze sporym odzewem i zrozumieniem w niemieckim świecie piłki nożnej – tym razem prezydent Herbert Hainer w programie „Doppelpass” wziął niemieckiego piłkarza w obronę i wstawił się za nim, krytykując zarazem decyzję Hansiego Flicka o braku nominacji.

Leon Goretzka zawsze regularnie występował w reprezentacji narodowej w ostatnich latach. I stworzył niesamowicie dobry duet z Jo Kimmichem. Był znakomity w dwóch pierwszych meczach Bundesligi – powiedział Hainer.

A teraz trzykrotnie znalazł się w wyjściowej XI. Dlatego nie rozumiem decyzji Flicka, muszę to powiedzieć całkiem szczerze. Jestem przekonany - znając Leona tak jak ja - że potraktuje to jako zachętę do lepszych występów. Wtedy na pewno wróci do reprezentacji – podsumował prezydent Bayernu.

Leon Goretzka przebywa obecnie w Monachium wraz z kilkoma innymi zawodnikami, trenując z drugą drużyną Bayernu pod czujnym okiem trenera Thomasa Tuchela (obecny jest też m. in. Bouna Sarr oraz Sven Ulreich).

Źródło: Sport1
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...