DieRoten.pl
Reklama

Haaland Piłkarzem Stycznia w Bundeslidze

fot.
Reklama

Poznaliśmy już laureata szóstej nagrody Zawodnika Miesiąca w Bundeslidze w sezonie 2019/20, która została wprowadzona do rozgrywek ligowych w Niemczech przez Niemiecki Związek Piłki Nożnej przed dwoma laty.

W przeprowadzonym głosowaniu, Piłkarzem Stycznia wybrano Erlinga Haalanda z drużyny Borussii Dortmund, który dzięki bardzo dobrym występom i licznym bramkom w pełni zasłużył sobie na ten tytuł. Tym razem spośród graczy Bayernu, nominowani byli Leon GoretzkaIvan Perisic oraz Robert Lewandowski.

Nominowani byli:

– Leon Goretzka (Bayern)
– Ivan Perisic (Bayern)
– Robert Lewandowski (Bayern)
– Jadon Sancho (Borussia Dortmund)
– Erling Haaland (Borussia Dortmund)
– Kai Havertz (Bayer Leverkusen)

W głosowaniu na najlepszego piłkarza danego miesiąca brali udział nie tylko dziennikarze oraz kapitanowie wszystkich drużyn BL, ale i także kibice oraz legendarni piłkarze Bundesligi. Warto także nadmienić, iż głosowanie odbywa się w dwóch etapach (nominowanych zawsze będzie sześciu piłkarzy).

Selekcja zawodników do tej nagrody opiera się na obszernych danych zebranych przez zależną DFL firmie „Sportec Solutions”. Zawodnik Miesiąca jest zestawiony na podstawie ponad 20 różnych kryteriów jak na przykład liczba zdobytych goli, asyst czy wykreowanych okazji. Po wyróżnienie sześciu piłkarzy rozpoczyna się drugi etap.

W drugiej fazie następuje głosowanie na danych graczy. 30% wszystkich głosów należy do kapitanów 18 drużyn Bundesligi. Taką samą ilość do rozdysponowania mają eksperci składający się z legend oraz dziennikarzy. Najwięcej do powiedzenia mają jednak kibice z całego świata, którzy mogą w sumie oddać 40% wszystkich głosów.

>>> Głosować na zawodnika danego miesiąca zawsze można tutaj <<<

Wyniki wszystkich głosowań znajdziecie poniżej. Przy każdym głosowaniu będziemy uzupełniać poniższe zestawienie o kolejne nazwiska.

Sierpień: Robert Lewandowski (Bayern)
Wrzesień: 
Amine Harit (Schalke)
Październik: Serge Gnabry (Bayern)
Listopad: Timo Werner (RB Lipsk)
Grudzień: 
Timo Werner (RB Lipsk)
Styczeń:
Erling Haaland (Borussia Dortmund)
Luty: 
Marzec: 
Kwiecień:
Maj:
 

Źródło: Bundesliga.com
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...