DieRoten.pl
Reklama

Gwinn: Udało nam się zainspirować kolejnych ludzi

fot. Merk Picture / Shutterstock.com
Reklama

Na przestrzeni kilkunastu ostatnich miesięcy, kobieca piłka zdecydowanie poczyniła kilka wielkich kroków i stała się bardziej popularna niż kiedykolwiek wcześniej.

Ma to związek nie tylko z rosnącą popularnością żeńskich rozgrywek Ligi Mistrzów UEFA, ale i przede wszystkim z zeszłorocznymi mistrzostwami Europy, które cieszyły się bardzo dużą popularnością na Starym Kontynencie.

Co prawda kobieca piłka wciąż pozostaje daleko w tyle, jeśli mowa o konkurowaniu z innymi dyscyplinami, ale nie ulega wątpliwości, że znajduje się ona na bardzo dobrej drodze. Niedawno w rozmowie dla „TZ”, na temat rozwoju żeńskiego futbolu wypowiedziała się Giula Gwinn z FCB Frauen.

− Dla mnie osobiście to bardzo miłe. Czuję, że jesteśmy coraz bardziej doceniane. Jako całej drużynie udało nam się zainspirować ludzi ostatnimi mistrzostwami Europy – powiedziała Gwinn.

− Po powrocie z EURO zdałyśmy sobie sprawę, że iskra naprawdę zapłonęła i to nie tylko na krótki czas. To super fajne, że tak dużo ludzi pojawia się na stadionach w rozgrywkach ligowych. Często gramy na coraz większych stadionach – dodała.

− Notowania zdecydowanie idą w górę. To też chcemy osiągnąć – wynieść kobiecą piłkę w Niemczech na nowy poziom – podsumowała Giula Gwinn.

Warto przypomnieć, że począwszy od 20 lipca do 20 sierpnia 2023 roku na stadionach Australii oraz Nowej Zelandii, odbędą się kolejne mistrzostwa świata w piłce nożnej kobiet. Tytułu mistrzyń świata bronić będą Amerykanki.

Źródło: TZ
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...