DieRoten.pl

Temat atrakcyjności i konkurencyjności w rozgrywkach niemieckiej pierwszej Bundesligi jest tematem dyskusji już od wielu lat, głównie za sprawą dominacji Bayernu Monachium.

Jeśli mowa o niemieckiej Bundeslidze, to od lat króluje w niej Bayern Monachium, który przypomnijmy sięgał po mistrzostwo Niemiec w 8 ostatnich sezonach i obecnie kroczy pewnie po kolejną paterę (siedem punktów przewagi nad RB Lipsk na siedem spotkań przed końcem rozgrywek). Z drugiej strony warto wspomnieć, że ostatnimi laty walka o tytuł była zacięta niemalże do samego końca kampanii ligowej.

Ostatnio w wywiadzie dla „Funke Sport” na temat konkurencyjności w BL wypowiedział się Ilkay Guendogan, który jest zdania, że taka dominacja „Bawarczyków” i brak rywalizacji może tylko wpłynąć negatywnie na odbiór ligi w opinii międzynardowej.

– Jeśli w kolejnych latach Bayern będzie się jeszcze bardziej wyróżniał na tle swoich rywali, to możemy założyć, że liga stanie się niestety mniej atrakcyjna i interesująca dla międzynarodowej publiki – powiedział Guendogan.

– Chciałbym, aby Dortmund lub RB Lipsk mogły przynajmniej konkurować z Bawarczykami w perspektywie średnioterminowej – dodał pomocnik Manchesteru City.

Były pomocnik Borussii Dortmund nie ma również wątpliwości, że w Premier League rywalizacja prezentuje się zdecydowanie lepiej i to nie tylko na szczycie, ale i w środku tabeli.

– Myślę, że tutaj w Anglii mamy więcej jakości w lidze. Nie tylko na szczycie, ale przede wszystkim w środku tabeli, jeśli chodzi o zespoły, które nie grają w europejskich rozgrywkach. Czołowe drużyny od dawna grają także z najlepszymi trenerami na świecie – podsumował Ilkay Guendogan.

źródło: Funke Sport / Twitter

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (10)

reklama09.04.2021 23:38
@tapczan tylko obawiam się że nawet jakby nad tym siedziały największe głowy, to i tak szejkowie i inni podobni znaleźliby sposób na obejście tego tak jak FF.

Choć wolę wierzyć że jest możliwość stworzenia takiego dokumentu, który wykluczyłby wszelkie machlojki.
09.04.2021 21:32
09.04.2021 20:55
@Arkady142 jak najbardziej to byłoby idealne rozwiązanie moim zdaniem. Nie trzeba niczego kopiować 1 do 1 tylko dopasować i zmodyfikować to pod BL i wszyscy są win-win
09.04.2021 19:25
A kogo to jest wina, nasza?
09.04.2021 19:19
@Matilegolas @tapczan a nie uważacie że można upiec dwie pieczenie na jednym ogniu? Znieść tę regułę 50+1 albo i odpowiednio zmodyfikować, aby właśnie nie oddawać klubów w ręce obcego kapitału.
09.04.2021 17:29
Też bym chciał, bo silniejsza Bundesliga to silniejszy Bayern.
09.04.2021 12:53
ma rację Ilkay. dobrze jakby walka o tytuł szła prawie do samej mety między 2-3 klubami i tak rok w rok. póki co jak widać gramy w innej lidze i co najwyżej sami sobie możemy majstra odebrać.
09.04.2021 10:54
@Matilegolas ja tez jestem przeciwnikiem jej zniesienia, ale bez FFP i mniejszej ilości pieniędzy w klubach BL po prostu nie będzie stać na sprowadzanie topowych zawodników ani zatrzymywać najlepszych (oczywiście poza Bayernem). Władze BL muszą w jakiś sposób zwiększyć konkurencyjność ligi. Niestety pieniądz robi pieniądz.
09.04.2021 10:20
To, że Bayern wygra mistrzostwo, nie znaczy, że liga będzie mniej atrakcyjna. Inaczej, gdy "Bawarczycy" będą zapewniali sobie tytuł już w marcu. Poza tym to nie Bayern ma się osłabiać, tylko przeciwnicy wzmacniać. Co do 50+1, to w mediach niemieckich i Internecie pojawiają się głosy, że kibice są przeciwni zniesieniu tej zasady. To po prostu specyfika, historia i tradycja niemieckiego futbolu, który działa w oparciu o racjonalne podstawy. Można inaczej, ciężką, uczciwą i konsekwentną pracą, a nie trzeba liczyć na kaprysy szejków, "Hamerykanów" czy rosyjskich oligarchów.
09.04.2021 08:55
Nic nie zmieni się do czasu obowiązywania 50+1-Regel