DieRoten.pl
Reklama

Gravenberch i spółka rozpoczynają EURO U-21

fot. Shutterstock.com\Vlad1988
Reklama

Dokładnie dziś oficjalnie rozpoczyna się kolejne piłkarskie święto w Europie – w Rumunii i Gruzji rozpoczynają się mistrzostwa Europy do lat 21.

Zgodnie z przyjętymi zasadami UEFA, w turnieju bierze udział 16 drużyn, które zostały podzielone na 4 grupy. Na ten moment bukmacherzy wśród faworytów postrzegają Niemców, Hiszpanów oraz Francuzów.

Niewykluczone, że wiele do powiedzenia mogą mieć też Holendrzy, którzy mogą pochwalić się bardzo zdolną młodzieżą. Warto nadmienić, iż ekipę „Oranje” reprezentuje pomocnik Bayernu Monachium, a będąc dokładniejszym 21-letni Ryan Gravenberch.

Jeśli mowa o młodzieżowej reprezentacji Holandii do lat dwudziestu jeden, to podopieczni Erwina van de Looia do akcji wkraczają już dziś, kiedy to o 18:00 zmierzą się ze swoimi rówieśnikami z Belgii (w grupie A znajdują się jeszcze zespoły z Gruzji oraz Portugalii).

Co do możliwej jedenastki na ten pierwszy mecz, zawodnik „Gwiazdy Południa” powinien zagrać od samego początku, jako że liczne media holenderskie przewidują go w wyjściowej XI.

Jak mogą zagrać młodzi Holendrzy?

Verbruggen - Rensch, Van Hecke, Van de Ven, Hartman - Timber, Gravenberch - Ekkelenkamp, Taylor, Summerville - Brobbey.

Co do kolejnych spotkań Holandii U-21 na mistrzostwach Europy, zespół van de Looia kolejne spotkania rozegra kolejno 24 czerwca (sobota) przeciwko Portugalczykom oraz 27 czerwca (wtorek) przeciwko Gruzinom.

Źródło: Sportnieuws
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...