Gorzka wyprawa na Majorkę

Tylko 24 godziny po 120 minutowym pojedynku w Pucharze Niemiec z Wacker Burghausen, piłkarze Bayernu Monachium przegrali 0:3 w meczu towarzyskim z RCD Mallorca. Jednak nie wynik jest najgorszy, a kontuzja Jose Ernesto Sosy, który nabawił się urazu kostki. Stopień powagi uszkodzenia nogi Argentyńczyka nie został jeszcze określony.

Bawarczyków przed 20 000 publicznością pogrążyli Pierre Webo, który już w 4. minucie spotkania pokonał Olivera Kahna oraz Daniel Guiza (24.) i Casadesus Victor (82.).

Trzech wojowników w PN od początku

Trener FCB Ottmar Hitzfeld w wyjściowej jedenastce wystawił tylko trzech zawodników, którzy brali udział w pojedynku w Burghausen - Olivera Kahna, Marka van Bommela i Francka Riberyego. Francuz jednak zszedł z boiska już po 30 minutach spotkania - zastąpił go Sosa, Olliego po zmianie stron zmienił Bernd Dreher, zaś van Bommela ustąpił miejsca Hamitowi Altintopowi

Piłkarze tacy jak Bastian Schweinsteiger, Philipp Lahm, Martin Demichelis, Lucio, Marcell Jansen, Zé Roberto i Miroslav Klose pozostali we własnych domach, tym samym dając szanse zawodnikom rezerwowym wykazani się w meczu z dobrym rywalem.

Szybka strata bramki

Gospodarze, którzy w pełnej sile stawili się na otwarcie przygotowań, już w 4. minucie objęli prowadzenie. Stało się to za sprawą Webo, który najpierw minął bez problemu Daniela van Buytena, a następnie z 12 metrów pokonał bramkarza FCB.

Następnie swoją okazję miał także Sandro Wagner, jednak nie zdołał jej wykorzystać. Za to ze skutecznością problemu nie mieli zawodnicy RCD Mallorca, którzy po 24 minutach prowadzili już 0:2 po zdobyciu bramki przez Guizę.

Szanse Hiszpanów

Hiszpanie w dalszym ciągu przeważali, stwarzając sobie kolejne okazje. W 52. minucie z linii piłkę wybił Van Buyten, uprzedzając Webo, który chciał dobić futbolówkę po dobrej interwencji Drehera.

Kiedy na boisku w zespole FCB w sumie biegało pięciu zawodników z młodzieżówek Bayernu, Mallorca zdecydowała się przepuścić jeszcze jeden atak. Poskutkowało to trzecim golem dla gospodarzy, który był autorstwa Victora.

RCD Mallorca - Bayern Munich  3-0 (2-0)

FC Bayern:   Kahn (Dreher 46) - Celozzi, Ottl, Van Buyten, Lell - Kroos (Sikorski 71), Van Bommel (Altintop 46), Kokocinski, Dos Santos - Wagner, Ribéry (Sosa 31, Nagorny 58)

Sędzia:    Mejuto Gonzalez (ESP)

Widzów:    20,000

Bramki:    1-0 Webo (4), 2-0 Güiza (24), 3-0 Victor (82)