Goretzka w doskonałej formie

Niemiecka reprezentacja narodowa odniosła wczorajszego wieczoru drugie już zwycięstwo podczas trwającej trzeciej w tym sezonie przerwy reprezentacyjnej.

Niemcy w pełni zasłużenie pokonali Ukrainę 3:1 i obecnie znajdują się na pierwszym miejscu w swojej grupie w Dywizji A Ligi Narodów. Warto podkreślić, że bardzo dobry występ zaliczył wczoraj Leon Goretzka, który zanotował dwie asysty przy golach swoich kolegów.

Po spotkaniu na Red Bull Arenie w Lipsku, w strefie mieszanej dla dziennikarzy na temat swojego występu wypowiedział się wspomniany wyżej pomocnik Bayernu. Ponadto świetną grę kolegi pochwalił Timo Werner, który wykorzystał dogranie Goretzki przy bramce na 2:1.

Od czasu do czasu strzelasz na bramkę, ale w tej sytuacji nie mogłem postąpić inaczej. Timo świetnie to wykończył − powiedział po meczu Goretzka, zapytany o drugą asystę.

− Moja bramka była bardzo łatwa do zdobycia, ale to, co zrobił Leon w tej sytuacji i jak wypracował tego gola - to było świetne − skomentował z kolei Werner.

− Jednakże wydaje mi się, że moja pierwsza asysta była lepsza, ponieważ mogłem dograć do Leroya. Pięć minut wcześniej czekałem na niego, żeby zrobić mu miejsce, ale całkowicie schrzaniliśmy sytuację. Dlatego cieszę się, że przy drugiej okazji poszło nam zdecydowanie lepiej − dodał Goretzka.

Pod wrażeniem formy prezentowanej przez swojego pomocnika jest Joachim Loew, który w pomeczowym wywiadzie pochwalił Goretzkę nie tylko za jego ciąg na bramkę, ale i ogólny wkład w grę.

− Leon rozegrał świetny mecz. Zrobił w tym meczu wiele rzeczy, napędzał grę do przodu. Był po prostu obecny przez całe 90 minut. Leon jest obecnie w bardzo dobrej formie. Cieszę się, że jest zdrowy. Widać, że emanuje siłą i mocą − podsumował Loew.

Źródło: Kicker / ZDF