DieRoten.pl
Reklama

Goretzka rozczarowany brakiem powołania

fot. vitaliivitleo / Photogenica
Reklama

Kilka dni temu poznaliśmy już listy z powołaniami dla pierwszych reprezentacji na nadchodzący wielkimi krokami turniej mistrzostw Europy.

Jako pierwszy swoje powołania ogłosił przede wszystkim selekcjoner Niemiec, czyli Julian Nagelsmann, który zdecydował się ostatecznie powołać sześciu zawodników Bayernu Monachium. Będąc dokładniejszym mowa o takich graczach jak:

− Manuel Neuer
− Aleksandar Pavlovic
− Joshua Kimmich
− Jamal Musiala
− Thomas Mueller
− Leroy Sane  

Niestety, ale w gronie tych piłkarzy zabrakło kontuzjowanego Serge’a Gnabry’ego oraz Leona Goretzki, który od pewnego czasu nie jest już brany pod uwagę przez Nagelsmanna.

Jak dowiedział się niemiecki dziennik „Bild”, kiedy pomocnik dowiedział się o braku nominacji, to zareagował bardzo emocjonalnie i był rozczarowany. Dziennikarze podkreślają, że Niemiec do samego końca wierzył, że jego marzenie o grze na EURO zostanie spełnione.

Niestety, ale koniec końców Julian postanowił zrezygnować z usług zawodnika bawarskiego klubu i powołać w jego miejsce innych graczy.

− Wiedział już trochę wcześniej. Moi asystenci również z nim rozmawiali. Nie wiem, czy dużo rozmów mu pomoże. Rozegrał dla nas bardzo przyzwoity sezon, nawet w różnych rolach. Jestem przekonany, że Leon zrobił wszystko, by się tam znaleźć. Rozczarowanie jest oczywiście ogromne. Spróbujemy sobie z nim poradzić w normalny sposób – skomentował w piątek Tuchel.

Źródło: Bild
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...