DieRoten.pl
Reklama

Goretzka o słowach ambasadora MŚ: To nie do przyjęcia!

fot.
Reklama

Nie od dziś wiadomo, że organizacja mistrzostw świata w Katarze wzbudza ogromne kontrowersje na niemalże całym świecie związane chociażby z łamaniem praw człowieka.

Jakby tego było mało to ostatnio doszło do kolejnego skandalu – tym razem ambasador MŚ Khalid Salman podczas wywiadu dla „ZDF” wypowiedział się kontrowersyjnie na temat homoseksualizmu, po czym jakiś czas później rozmowa z dziennikarzem została przerwana.

Katarczyk podkreślił, że w jego oczach „bycie gejem jest grzechem”, zaś homoseksualizm „jest chorobą psychiczną”. Po wczorajszym spotkaniu Bayernu z Werderem, swoje stanowisko w sprawie wypowiedzi 60-latka wyraził Leon Goretzka, który nie krył swojego zażenowania.

− To jest wręcz przytłaczające. Obraz człowieka z ostatniego tysiąclecia, takie myślenie jest szokujące. To jest absolutnie nie do przyjęcia! – powiedział Goretzka.

− Nie da się tego zaakceptować, kiedy czytasz coś takiego (…). Oszołamiające jest to, że coś takiego padło z ust ambasadora Mundialu na krótko przed rozpoczęciem turnieju – podsumował Leon Goretzka.

Przypominamy, że Niemcy mistrzostwa rozpoczną w środę 23 listopada, kiedy to zmierzą się z Japonią. Następnie naszych sąsiadów zza Odry czekają jeszcze pojedynki z Hiszpanią (27 listopada) oraz Kostaryką (1 grudnia).

Źródło: RAN
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...