DieRoten.pl

Goretzka nie chce odchodzić, ale…

06.06.2023, 20:24:57
vitaliivitleo / Photogenica

Z dniem 1 lipca 2023 roku, do klubu ze stolicy Bawarii oficjalnie z wypożyczenia powróci Marcel Sabitzer, który przez ostatnie pół roku grał w Manchesterze United.

Niemniej jednak wiele wskazuje na to, że Austriak i tak odejdzie – w grę wchodzi transfer definitywny do zespołu „Czerwonych Diabłów” lub też innego klubu. Jedno jest pewne – po dobrych występach w Manchesterze United, Marcel Sabitzer nie powinien narzekać na brak ofert.

Z drugiej strony na Allianz Arenę trafi inny środkowy pomocnik, a będąc dokładniejszym Konrad Laimer, który zasili szeregi rekordowego mistrza Niemiec na zasadzie wolnego transferu. Na domiar wszystkiego „Bawarczycy” pracują także nad pozyskaniem Declana Rice’a. Tym samym w środku pola FCB zrobi się niemały ścisk, co może oznaczać odejście któregoś z obecnych zawodników – wedle doniesień prasowych w mediach dyskutuje się głównie o pożegnaniu z Leonem Goretzką lub Ryanem Gravenberchem.

Goretzka chce walczyć o XI, ale…

We wczorajszym programie „Transfer Upadte – die Show”, na temat sytuacji Goretzki wypowiedział się dziennikarz Florian Plettenberg. Z ujawnionych informacji możemy dowiedzieć się, że Leon nie chce odchodzić z Bayernu, ale nie można wykluczyć, że „padnie on ofiarą letniego okienka”.

− Leon nie chce opuszczać Bayern, identyfikuje się z miastem, klubem, a przede wszystkim z kibicami. Z wnętrza klubu pojawiła się jednak informacja - jeśli Declan Rice przyjdzie, inny środkowy pomocnik odejdzie – stwierdził Plettenberg.

− Jest wiele czołowych klubów za granicą, które mają go na swoim radarze, a jednym z nich jest Manchester United. Bardzo uważnie obserwują jego sytuację i jeśli zdadzą sobie sprawę, że Goretzka naprawdę będzie musiał odejść, United podniosą słuchawkę telefonu – podsumował Florian Plettenberg.

Z drugiej strony Goretzka może liczyć na spore wsparcie – wielkim fanem jego stylu gry i umiejętności jest przede wszystkim Karl-Heinz Rummenigge. Ostateczna decyzja nie została jeszcze podjęta, zaś przyszłość Leona będzie zależna od innych transferów. Innym kandydatem do odejścia jest także Gravenberch.

źródło: Transfer Update - Die Show

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (17)08.06.2023 14:46
To Bayern ma środki by kupić napastnika, skrzydłowego lub dwóch, dwóch środkowych pomocników i może 2-3 obrońców? Jedno okienko to zbyt mało czasu by wymienić wszystkie tryby.
07.06.2023 08:41
Nie wierzę, że większość chce pozostania Leona. W czym Goretzka jest lepszy od Gravenbercha, który grał dosłownie kilka meczów, jest 7 lat młodszy i zarabia o połowę mniej?
07.06.2023 05:19
@kibicod2007 dokładnie , jak przyjdzie Rice i Leon usiądzie na ławkę to będą kwasy bo nasze gwiazdeczki przywykły do tego że nawet jak grają piach to i tak grają :)
06.06.2023 23:37
Ktoś odejdzie na bank poza tymi Grajkami z Ajaxu i innych klonowych Potencjałów;)
06.06.2023 23:25
Też należę do osób, które preferują pozostanie Leona. Ostatnio to większość zawodników wyglądała źlę, ale nie ma co przez to skreślać Leona.

Poza tym jeżeli Bayern chce się bić o najwyższe cele, to potrzebuje szerokiej kadry, a przyjście nowej 6 (czy to będzie Rice czy ktoś inny - otwiera nowe możliwości). Dla mnie ważne jest, aby Bayern grał dalej ofensywnie i dominował, miał szeroką kadrę, a także mógł grać w różnych systemach.

Goretzka i Kimmich dużo by zyskali mają za plecami porządną "6" i znowu mogliby dawać znacznie więcej w ofensywnie. Nawet takie 4-3-3 (w meczach, gdzie Muller pełniłby rolę rezerowego) pozwoliłoby jeszcze wstawić Musialę na lewe skrzydło, a Comana na prawę + nowa 9.
06.06.2023 22:31
Dałbym jeszcze rok, moze by sie odbudował
06.06.2023 22:31
Jeśli Rice przyjdzie to Gravenberh odejdzie
06.06.2023 22:26
Leon moim zdaniem powinien zostać. Konkurencja na tej pozycji musi być, a Leon nie raz pokazał, że potrafi się podnieść.
06.06.2023 22:15
Ja nadal będę zdania, że Gravenberch nie dostał prawdziwej szansy no chyba, że ktoś jest zdania, że granie ogonów pomagają młodemu zawodnikowi wystrzelić z formą. Z resztą jak mam wybierać to wolę dać kredyt zaufania o 7 lat młodszemu Holendrowi i zobaczyć na co go tak naprawdę stać niż próbować reanimować Goretzkę do stanu za czasów Flicka. W dodatku jeżeli to prawda, że Klopp pomimo średniego sezonu Holendra, nadal chce Ryana to dla mnie to czerwona lampka żeby przeanalizować dobrze Holendra i jego potencjał. Wiem, że Juergen nie jest nieomylny, ale nadal zna się lepiej na potencjale piłkarzy niż my kibice.
06.06.2023 22:02
Rice i laimer to 6 a kimmich i goretzka mieliby grać jako 8, z tym że kimmich umie rozgrywać, Leon nie bardzo... do tego kimmich jest mega nastawiony na grę i większość sezonu chce grać, źle znosi zejścia i nie wystawianie go, więc Leon jeśli zostanie i nie będzie gral wystarczająco dużo może robic dymy... jeśli ściągamy guereiro, to on może grac zarówno jako lo jak i 8, tak samo musiala może grac jako 8. Więc jeśli będziemy mieć ricea kimmicha i laimera, to powinno wystarczyć, a kasa z goretzki się przyda, bo po sprzedaży pavarda lucasa I być może mazraouiego będziemy musieli ściągnąć kogoś z topu na so i po ( osobiście widziałbym frimponga i gabriela z Arsenalu), nowa 9, oby udało się z vlaho i pytanie co ze skrzydłami, bo gnabry na skrzydle to dramat nie mowiac o mane, wolałbym raphinhe!
06.06.2023 21:12
Jeśli Rice przyjdzie, a Goretzka zostanie to będzie grzał ławę. Rice jest większym walczakiem.
W LM po wyjściu z fazy grupowej Goretzki nie widać w meczach, a jego strzały z dystansu nadają się do football-u amerykańskiego...
06.06.2023 20:54
Wszystkie ruchy jakie odbędą się latem będą decyzją Tuchela i to on będzie odpowiadał za wyniki, piszę tak by jego kibice o tym pamiętali!!
06.06.2023 20:52
Rzeczywiście będzie ścisk w środku jakby ten Anglik przyszedł, Sabitzera uznaje że już u nas nie ma i nie będzie, a z dwójki Gravenberch czy Goretzka to odpowiedź powinna być dla nas prosta: sprzedac należy Holendra, co jak co ale zakładajac że podstawa to będzie Rice i Kimmich to taki gracz jak Goretzka na ławce może być bardzo cenny
06.06.2023 20:49
Lepiej żeby Goretzka został, niech odchodzą Sabitzer czy Gravenberch.
06.06.2023 20:40
Pozwolenie, żeby Leon odszedł, będzie głupotą. Identyfikuje się z miastem i klubem, jak już się kogoś pozbywać to Sabitzera i pseudotalent Gravenbercha. Jednak "Kalle" ceni sobie bardzo Leona, więc nie powinno być źle. Co do Rice'a - coraz bliżej Arsenalu.
06.06.2023 20:36
Jeśli przyjdzie Rice, a Goretzka odejdzie to dalej będziemy w tym samym miejscu. Brak konkurencji i jechanie przez cały sezon 2 zawodnikami.
06.06.2023 20:30
Bayern stoczy bój o Rice'a z Arsenalem, ale ma plan B w osobie Edsona Alvareza z Ajaksu, z którego nie zrezygnowali - informuje Kerry Hau.

Edytowano : 2023-06-06 20:31:08

Jeśli Goretzka odejdzie to OK, a jak zostanie to też OK...FCBM!