DieRoten.pl

Goretzka: Mamy wiele do zrobienia i poprawy

13.10.2021, 00:05:26
FotoOlimpik

Niemiecka reprezentacja narodowa drugą w tym sezonie przerwę reprezentacyjną zakończyła dokładnie 11 października, kiedy to Niemcy pokonali Macedonię Północną.

Podopieczni Hansiego Flicka mogą mówić o bardzo udanej przerwie, albowiem pokonali oni kolejno Rumunię 2:1 na własnym podwórku, po czym w meczu wyjazdowym rozbili Macedonię Północną 4:0.

Dzięki tym wygranym i 6 punktom, ekipa „Die Mannschaft” wywalczyła sobie bezpośredni awans na Mundial w 2022 roku. Niemniej jednak piłkarze, trener oraz cały sztab szkoleniowy zdają sobie sprawę, że przed nimi wciąż dużo do zrobienia – zdanie to podziela między innymi Leon Goretzka.

− Musimy wykonywać krok po kroku. Wciąż mamy przed sobą wiele do zrobienia i poprawy. Musimy dojrzeć razem, jako drużyna. Wtedy będziemy mogli powiedzieć, że wracamy na szczyt na świecie – powiedział Leon Goretzka.

− Z drugiej strony jestem przekonany, że nie ma nikogo lepszego od Hansiego, aby dokonać tego z nami w reprezentacji narodowej – podkreślił pomocnik.

Swoje zdanie w pomeczowym wywiadzie dla telewizji „RTL” wyraził również sam selekcjoner Niemiec, czyli Hansi Flick, który zapowiedział, że drużyna ma teraz wystarczająco dużo czasu, aby odpowiednio przygotować się na przyszłoroczne mistrzostwa Świata.

− Mamy odpowiednio dużo czasu do Mundialu, aby się rozwinąć i stać lepszymi. Nie mogę doczekać się podjęcia tego wyzwania w nadchodzących miesiącach – podsumował Hansi Flick.

źródło: RTL

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (4)16.10.2021 10:02
Będzie coraz lepiej z Die Mannschaft.
13.10.2021 10:32
Witać rękę Hansiego. Do mundialu pozostało jeszcze dużo czasu i jestem pewny że Niemcy będą gotowe!!
13.10.2021 07:04
Jest czas do Kataru, oby wtedy wszystko było dopięte na ostatni guzik. Jogi potrzebował więcej czasu, mam nadzieję, że Hanski swoją reprezentacyjną przygodę, podobnie jak klubową zacznie od zdobycia wszystkiego co się da :)

Edytowano : 2021-10-13 07:05:09

Brazylia sama się nie dogoni
13.10.2021 00:52
Czasu mają na to odpowiednio dużo. Naprawdę dobra generacja piłkarzy, uzupełniona kilkoma młodymi ultra zdolnymi zawodnikami i do tego jeszcze Flick.