DieRoten.pl

Goretzka krytykuje zgrupowanie DFB w Stanach

fot. Pod Stadionem
Reklama

W ubiegły poniedziałek oficjalnie rozpoczęła się druga w tym sezonie przerwa reprezentacyjna, w trakcie której czeka nas wiele ciekawych spotkań na arenie międzynarodowej.

Jak już informowaliśmy wcześniej, najliczniejszą grupę powołanych graczy Bayernu możemy wyróżnić w kadrze narodowej Niemiec, gdzie Julian Nagelsmann zdecydował się powołać swoich 5 byłych podopiecznych.

Warto wspomnieć, że drużyna „Die Mannschaft” przebywa na zgrupowaniu w Stanach Zjednoczonych, gdzie nasi sąsiedzi zza Odry zagrają towarzysko z USA oraz Meksykiem. Co prawda marketingowo to bardzo opłacalny ruch dla DFB, ale mając na uwadze napięty terminarz i obciążenie, niekoniecznie jest to już korzystne dla piłkarzy.

Uważa tak wielu trenerów z Bundesligi oraz graczy – swoje zdanie w tej kwestii wyraził m. in. Leon Goretzka, który przyznał na łamach „DAZN”, iż nie jest w stanie zrozumieć decyzji władz.

− Fakt, że nie jest to idealne pod względem podróży i obciążenia, a przede wszystkim to, co osobiście uważam za bardzo niefortunne, to fakt, że drugi mecz jest o 2 w nocy czasu niemieckiego – nie można tego naprawdę zrozumieć – skomentował Goretzka.

Swoje pierwsze spotkanie Niemcy rozegrają 14 października o 21:00 (czasu europejskiego) z USA, podczas gdy drugi sparing zaplanowano cztery dni później o 02:00 z Meksykiem. Krótko po tym starciu niemiecka reprezentacja powróci do kraju.

Źródło: DAZN
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...