Goretzka: Krytyka naszej gry była słuszna

Choć jeszcze do niedawna Bayern znajdował się w niemałym kryzysie, to szczęśliwie w ostatnich dwóch meczach monachijczycy wyglądali już zdecydowanie lepiej.

Po tym jak w ubiegły piątek „Bawarczycy” pokonali na własnym podwórku Bayer 04 Leverkusen 4:0 w Bundeslidze, wczorajszego wieczoru podopieczni Juliana Nagelsmanna rozbili z kolei drużynę Viktorii Pilzno 5:0.

Podczas pomeczowego wywiadu na kilka pytań dziennikarza stacji „DAZN” odpowiedział autor dwóch asyst – Leon Goretzka. Niemiec przyznał, że zespół zagrał bardzo dobrze i wzorowo wypełniał polecenia trenera. Pomocnik poruszył też kwestię kryzysu monachijczyków – jak sam zauważył, krytyka FCB była mimo wszystko słuszna.

− W pierwszej połowie tego meczu dobrze i z dyscypliną trzymaliśmy się swoich pozycji na boisku. Byliśmy dobrze przygotowani na Viktorię – większość bramek wynikła z naszych przygotowań i planu meczowego – powiedział Goretzka.

− Nie byliśmy do końca zaskoczeni, że ich środek pola był tak otwarty. Wyraźnie przeanalizowaliśmy przestrzeń, którą pozostawia rywal. W pewnym momencie strefa do ataku stawała się bardzo duża – dodał.

− Krytyka była słuszna, ale dobrze wykorzystaliśmy czas i skoncentrowaliśmy się na naszej grze. Jesteśmy świadomi, że nikt nie musi nam odbierać punktów, abyśmy grali na wysokim poziomie. Nadal jesteśmy wściekli z powodu naszych słabych występów – mówił dalej.

− Znajdujemy się na właściwym kursie – 9 na 9 możliwych punktów i przyzwoity bilans bramkowy. Jest dobrze – podsumował Leon Goretzka.

Piłkarze Bayernu po krótkiej przerwie do akcji wkraczają już w najbliższą sobotę, kiedy to w ramach dziewiątej kolejki zmierzą się na Signal Iduna Park z miejscową Borussią Dortmund. Spotkanie zaplanowano na 18:30.