DieRoten.pl

Goretzka: Chcę zostać liderem Bayernu w przyszłości

15.09.2020, 14:06:15
FotoOlimpik

Dziś popołudniu odbyła się konferencja prasowa z udziałem Leona Goretzki przed nadchodzącym wielkimi krokami starciem pierwszej kolejki Bundesligi z Schalke.

Podczas rozmowy z dziennikarzami, Leon Goretzka odniósł się do wielu tematów związanych z Bayernem i nie tylko. Jak można było się spodziewać nie zabrakło pytań o starcie z Schalke oraz trwających przygotowań.

Niemiec poruszył też kwestię swojej roli i jak sam przyznał – w przyszłości pragnie stać się liderem. Ponadto 25-latek zdradził, iż jego znajomość z Leroyem Sane sięga znacznie dalej, niż ich wspólnej gry w Gelsenkirchen. Leon jest również przekonany, że zespół nadal może się poprawić, zaś głód sukcesów jest nienasycony.

Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze miał do powiedzenia pomocnik klubu ze stolicy Bawarii, to poniżej znajdziecie fragmenty jego wypowiedzi. Zachęcamy do lektury!

Leon Goretzka na temat:

…przygotowań:

„…Nie liczę dokładnie ile trwają treningi, ale teraz pracujemy dłużej niż zazwyczaj. Mamy jednak tylko tydzień na przygotowania, więc to wyjątkowa sytuacja. Sporo pracujemy, więc sesje trwają dłużej.”

…nadchodzącego sezonu:

„…Podczas treningów można zauważyć, że wszyscy nie mogą doczekać się sezonu. To bardzo krótkie przygotowania. Mimo wszystko nie mieliśmy zbyt długiej przerwy, więc nie stracimy za dużo. Wszyscy jesteśmy gotowi na nowy sezon!”

…Schalke:

„…Schalke rozegrało wspaniałą pierwszą część sezonu 2019/20, ale potem na wiosnę zanotowali spadek formy. Dla Schalke to podwójnie bolesne, kiedy brakuje kibiców na stadionie. Kiedy grałem dla Schalke, to również mieliśmy gorsze momenty, ale fani zawsze nas wspierali, dzięki czemu wracaliśmy na zwycięski szlak.”

…dorastania do roli lidera:

„…Już przed rozpoczęciem poprzedniego sezonu czułem się bardzo dobrze, lecz niestety doznałem kontuzji na ostatnim treningu przed wznowieniem Bundesligi. Nie można tego kontrolować, to zawsze Cię wyrzuci z rytmu. Odzyskałem stabilność, zaś w rundzie wiosennej kroczyłem swoją drogą. Dobrze jest dorosnąć do tej roli.”

…Leroya Sane:

„…To zaczęło się wcześniej niż w Schalke. Chodziliśmy razem do tej samej szkoły. Dobrze się dogadywaliśmy zawsze, spędzaliśmy wspólnie wiele czasu. To fajna historia, że teraz gramy razem w Bayernie. Ciężko nam było wspólnie uprawiać jakiś sport w tamtych czasach, ale graliśmy potem ze sobą w Schalke.”

…oczekiwań względem Sane:

„…Sposób jego gry jest doskonale znany. Zwłaszcza w pojedynkach radzi sobie świetnie. Gramy z zespołami, które skupiają się na obronie, więc potrzebujesz takich zawodników w zespole. Leroy dysponuje niesamowitą szybkością i techniką. Bardzo nam pomoże.”

…dyskusji w zespole o sytuacji z umowami Alaby i reszty:

„…Każdy z nas podchodzi do tego inaczej. Wszyscy w drużynie chcielibyśmy, aby udało się osiągnąć porozumienie w sprawie kontraktów. Nie możemy sobie pozwolić, aby ta sytuacja wpłynęła na wyniki lub ducha naszego zespołu.”

…braków, aby zostać liderem:

„…Potrzebuję czasu, ale jestem na dobrej drodze. Moim celem jest zostać liderem zespołu. Najpierw musisz dobrze pokazywać się na boisku, potem możesz się upewnić, aby reszta również dobrze grała. Obecnie skupiam się na moich występach, ale dbam też o swoich kolegów.”

…tego, co może jeszcze poprawić Bayern:

„…Piłka nieustannie się rozwija. To co funkcjonuje dobrze dziś, nie będzie funkcjonowało jutro. Zawsze musisz robić coś nowego. Rywal też stara się rozszyfrować nasz styl gry. Nie martwię się tym jednak, mamy co robić.”

…celów na sezon 2020/21:

„…Zdobycie tytułu jest bardzo wymagające - ma na to wpływ wiele czynników. W zeszłym sezonie wyciągnęliśmy maks, co też pokazało, że możemy zdobywać tytuły. Obrona dubletu to coś fajnego, ale obrona trypletu jest jeszcze bardziej wyjątkowa. Dalej jesteśmy żądni sukcesów. Można to dostrzec na treningach – każdy z nas jest głodny kolejnych tytułów, głód jest coraz większy!”

…możliwego powrotu kibiców:

„…W pełni ufam politykom. Z logicznego punktu widzenia moim zdaniem ma to sens, że znajduje się rozwiązanie dla danego regionu. Obecnie liczba infekcji rośnie, więc nie ma to zbyt wielkiego sensu, aby pozwalać w niektórych miejscach na wydarzenia powyżej 1000 uczestników. Przykro mi z tego powodu, ale zdrowie jest najważniejsze.”

…głównych konkurentów w Bundeslidze:

„…Lipsk, Dortmund i Leverkusen posiadają świetne zespoły. Gladbach również grało dobrze w poprzednim sezonie. Co więcej mieli oni więcej czasu na przygotowania do tego intensywnego sezonu. To może być dla nich korzystne.”

…napiętego terminarza w sezonie 2020/21:

„…To będzie ogromne wyzwanie dla nas wszystkich. Potrzebujemy pełnego składu na ten sezon. Musimy też pomyśleć o zmianie naszego stylu gry. Jeśli grasz co 2-3 dni, to ciężko będzie się nam grało na tak wysokim pressingu.”

…obecnego składu:

„…Mamy topowy skład. Każda pozycja musi być co najmniej zdublowana.”

…wizyty na sparingu Schalke z Bochum:

„…Tak, zrobiłem zdjęcie i wysłałem je naszemu trenerowi do analizy. Dlatego dziś się spóźniłem na konferencję, musieliśmy się dobrze przygotować.”

źródło: FCB.de
Sklep motoryzacyjny - iParts.pl

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

KOMENTARZE (7)

reklama16.09.2020 22:55
16.09.2020 11:28
Ciekawe czy nasi się naucza na błędach?jeśli tak to już zimą powinni zacząć rozmawiać o przedłużeniu kontraktu.
16.09.2020 04:42
Rozwinal sie niesamowicie. Teraz tylko martwię się o brak zmienników dla niego i Kimmicha.
15.09.2020 22:10
Razem z Kimmichem naprawdę mogą być liderami pełną gębą.
15.09.2020 20:59
Coraz bardziej podoba mi się ten piłkarz:)
15.09.2020 19:00
Ma wszelkie predyspozycje do stania się liderem. Pod wodzą Flicka stanie się jeszcze lepszy.
15.09.2020 16:37
Na silowni juz jest liderem:D

reklama