DieRoten.pl

39 bramek na dwie kolejki przed końcem sezonu Bundesligi − mimo niedawno przebytej kontuzji, Robert Lewandowski nie zamierza się wcale zatrzymywać!

Od dłuższego czasu w niemieckim świecie piłki nożnej jednym z głównych tematów jest możliwość wyrównania lub nawet pobicia rekordu Gerda Muellera (40 goli w jednym sezonie) przez Roberta Lewandowskiego. Z tej okazji „Bawarczycy” przeprowadzili kilka wywiadów z legendami FCB.

Jako pierwszy do rozmowy, która ukazała się w kwietniowym wydaniu magazynu „51”, został zaproszony Mario Gomez, który w latach 2009-2013 miał okazję grać dla Bayernu, strzelając przy tym 113 bramek i notując 26 asyst. Niemiec nie ukrywa, iż jest pod wielkim wrażeniem wyczynów polskiego napastnika.

− My, napastnicy, zawsze chcemy strzelać bramki. Tak zostaliśmy zaprogramowani. Dla nas nie ma lepszego uczucia na boisku niż zdobycie bramki. Czułem to jako mały dzieciak, a potem na treningach i w trakcie spotkań. Myślę, że podobnie jest z Lewandowskim. Robert Lewandowski jest pełnokrwistym napastnikiem. Ostatnio powiedziałem mu: „Jesteś jednym z tych wyjątkowych zawodników, którzy sprawiają, że masz wrażenie, iż się nie starzeją, tylko są coraz lepsi”. Jak Cristiano Ronaldo, Lionel Messi czy Zlatan Ibrahimovic – powiedział Gomez.

− Wierzę, że Lewandowski będzie grał na tym wysokim poziomie przez kolejne 4, 5 lat (…). Byłem napastnikiem, który uwielbiał dynamikę, pierwsze kilka metrów, siłę. Lewy jest jednak zupełnie inny. Posiada w swoim repertuarze po prostu wszystko, co można mieć. Robert jest nie tylko sprinterem, jest najbardziej kompletnym napastnikiem na świecie. Szalone jest również to, jak łatwo przychodzi mu zdobywanie bramek. Sam spędziłem 4 lata w Bayernie i dobrze wiem, jak ciężkie jest to w rzeczywistości – mówił dalej.

W dalszej części swojej wypowiedzi, Mario Gomez nie szczędził dalszych pochwał pod adresem polskiego napastnika. Niemiec jest pod szczególnym wrażeniem faktu, że mimo braku przygotowań do nowego sezonu, Robert Lewandowski mimo wszystko „wykręca” tak niesamowite liczby w Bundeslidze i nie tylko.

− Fakt, że w sezonie bez przygotowań i z ogromnym obciążeniem Robert Lewandowski jest bliski pobicia rekord Gerda Muellera jest surrealistyczny. To pokazuje, że Robert jest absolutnym profesjonalistą z niesamowitym wyczuciem swojego ciała. Spodziewałem się, że kiedyś padnie około 40 bramek. Bayern od lat dominuje w Bundeslidze, podobnie jak Barca i Real w Hiszpanii - tam Messi strzelił 50 goli w sezonie, Ronaldo 48. Życzę Lewemu wielu kolejnych bramek. Bo tego uczucia nie da się niczym zastąpić – podsumował Mario Gomez.

 

źródło: 51 / FCB

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (6)

reklama15.05.2021 14:05
Miło się czyta takie rzeczy. Pamiętam dobrze Gomeza, miał świetne wykończenie, ale jednak wiele braków poza tym. Robert jest przy nim znacznie ulepszoną wersją.
12.05.2021 23:30
Najlepszy napastnik Świata na ten moment!!
12.05.2021 17:16
Jak dla mnie po Lewandowskim jest Harry Kane.
12.05.2021 17:09
Benzema nie jest zły, z tym że do Polaka startu ni ma. Lewy po prostu przewyższa wszystkie dziewiątki o klasę. Jest Lewy, długo nic i reszta. Na ten moment tak to wygląda.
12.05.2021 15:35
12.05.2021 13:28
Obecnie na podobnym poziomie co Lewy, jest jedynie Benzema. Lukaku również się do tego grona "dziewiątek" zaczyna dobierać. Ale trzeba przyznać, że takich zawodników (typowych '9') obecnie coraz mniej