Goetze daje zwycięstwo nad Interem

FC Bayern zanotował w dniu dzisiejszym drugie zwycięstwo w czasie swojej podróży po Chinach pod nazwą Audi Summer Tour. Bawarczycy pokonali przed 37 000 publicznością Inter Mediolan 1:0 (0:0) po golu w 80. minucie Mario Goetze. "Jestem bardzo, bardzo zadowolony" powiedział trener FCB Pep Guardiola po ostatnim gwizdku, "zarówno przeciwko Valencii tak i z Interem zagraliśmy dobrze i zaprezentowaliśmy świetną dyscyplinę. Nie daliśmy dodatkowo rywalom dojść do zbyt wielu okazji".

Do składu ustawionego w systemie 3-1-4-2 powrócili Manuel Neuer i Jerome Boateng, a także po zmianie stron strzelec jednego gola Goetze. Z kolei Douglas Costa miał okazje wystąpić na prawym skrzydle i to właśnie z tej strony zostały wykreowane pierwsze okazje dla Bawarczyków - najpierw nieskuteczny okazał się Robert Lewandowski (7.), zaś chwilę później w ślady Polaka poszedł Thomas Muller (10.).

Pomimo wysokiej temperatury sięgającej 28 stopni i ogromnej wilgotności powietrza dochodzącej do 85%, Monachijczycy utrzymywali wysokie tempo przeciwko Interowi, który musiał sobie radzić bez kontuzjowanego Xherdana Shaqiriego. Najlepszą okazję na prowadzenie zmarnował kapitan Bayernu Philipp Lahm, który po podaniu Mullera strzelał z ostrego kąta, ale w ostatniej chwili obrońca rywala wybił futbolówkę z linii (32.). Z kolei tuż przed przerwą świetnego podania od Costy na bramkę nie zamienił Muller (44.).

Druga połowa nie przyniosła zmiany obrazu gry. To Bawarczycy byli stroną dominującą, z minuty na minutę coraz bardziej zagrażając przeciwnikowi. W 57. minucie zaskoczyć golkipera Interu próbował z rzutu wolnego Pierre-Emile Hojbjerg, jednak trafił tylko w boczną siatkę. W 80. minucie spotkania do siatki nareszcie trafił Goetze - pomocnik reprezentacji Niemiec otrzymał doskonałe podanie od Sebastiana Rode i w sytuacji sam na sam nie miał problemów z wpisaniem się na listę strzelców.