Gnabry z dwoma bramki przeciwko RB Lipsk

W letnim okienku transferowym Bayern Monachium za ponad 8 milionów euro wykupił z Werderu Bremę jednego z najlepiej zapowiadających się niemieckich zawodników młodego pokolenia − Serge'a Gnabry'ego.

Jakiś czas temu informowaliśmy was, że Serge Gnabry wrócił do pierwszego składu TSG Hoffenheim po urazie, który wykluczył go z udziału w wielu pojedynkach zarówno w Bundeslidze jak i Lidze Europy. Na całe szczęście młody Niemiec wyleczył uraz i wrócił do pełni sił, co też udowadnia w Bundeslidze.

Wczorajszego popołudnia ekipa "Wieśniaków" podejmowała na własnym podwórku wicemistrzów Niemiec, czyli RB Lipsk. Ostatecznie Hoffenheim rozbiło drużynę "Byków" aż 4:0, zaś bohaterem spotkania na Wirsol Rhein-Neckar-Arena został sam Serge Gnabry.

22-latek dwukrotnie wpisywał się wczoraj na listę strzelców, jednakże jego trafienie na 3:0 na długo zostanie zapamiętane przez RB Lipsk, a zwłaszcza przez ich golkipera − Petera Gulacsiego.

W 62. minucie spotkania, kiedy gospodarze prowadzili już pewnie 2:0, wypożyczony z Monachium zawodnik zauważył, że Gulacsi wyszedł z bramki, dlatego też bez namysłu postanowił huknąć na bramkę − jak się później okazało była to właściwa decyzja.

Gnabry pokonał bramkarza gości przepięknym lobem z 43 metrów i wprawił w osłupienie kibiców obu drużyn, którzy ze zdumienia przecierali swoje oczy widząc trafienie młodego Niemca. Obecnie Gnabry od momentu transferu rozegrał dla pierwszej drużyny TSG 9 spotkań, zaś jego dorobek to dwie bramki oraz asysta.

Z kolei od momentu swojego powrotu po dłuższej przerwie 22-latek miał udział łącznie przy trzech z pięciu bramek zdobytych przez Hoffenheim (asysta oraz dwie bramki).