Gaydarov: Zespół pokazał wyjątkowe morale

Kilka dni temu swoje kolejne ligowe spotkanie w sezonie 2023/2024 rozegrali piłkarze Bayernu Monachium do lat siedemnastu.

Po świetnym starcie w sezonie 2023/24, młodzi monachijczycy kontynuują dobrą passę – tym razem „Bawarczycy” pokonali na wyjeździe młodzieżówkę TSG Hoffenheim 3:1 i tym samym umocnili się na fotelu lidera (12 na 12 możliwych punktów).

Jeśli mowa o bramkach, to na listę strzelców FCB U-17 wpisali się kolejno Yll Gashi, Felipe Chavez oraz Sejdo Durakov. Warto nadmienić, iż od początku drugiej połowy, podopieczni Petera Gaydarova grali w osłabieniu, po tym jak czerwoną kartkę ujrzał Ljubo Puljic.

− Granie w osłabieniu w dziesiątkę przez prawie połowę w takich temperaturach przeciwko silnemu przeciwnikowi pokazuje wyjątkowe morale – powiedział trener Gaydarov.

− Byliśmy bardzo dominujący i przespaliśmy tylko fazę po przerwie. Musimy jeszcze trochę dorosnąć. W przeciwnym razie było to zasłużone zwycięstwo, dzięki zjednoczonej drużynie. Nawet jeśli drugi mecz w angielskim tygodniu z osłabioną drużyną wymagał dużo energii – podsumował Peter Gaydarov.

Młodzi monachijczycy do akcji wracają już 26 sierpnia w sobotę, kiedy to na własnym podwórku (na stadionie Campusu) podejmą o 9:00 młodzieżową ekipę Eintrachtu Frankfurt do lat siedemnastu (obecnie czwarte miejsce w tabeli ligowej).