DieRoten.pl

Friedl: Nie mogę doczekać się wyzwań w Bremie

26.01.2018, 07:31:45
FotoOlimpik

Wczoraj zarówno Bayern Monachium jak i Werder Brema oficjalnie potwierdziły transfer Marco Friedla, który w zimowym okienku transferowym zasili szeregi bremeńczyków.

19-letni Marco Friedl trafił do Werderu Bremy na zasadzie wypożyczenia. Młody Austriak spędzi w zespole bremeńczyków 1,5 roku, po czym wróci do Bayernu Monachium – Werder nie posiada prawa do pierwokupu defensora.

Marco poczynił wielkie postępy w ostatnich miesiącach. Mamy nadzieję, że wykona kolejny krok w Werderze i zapracuje sobie na miejsce w pierwszym składzie – powiedział Hasan Salihamidzic.

Marco Friedl trafił do Bayernu w 2008 roku z austriackiego zespołu FC Kufstein Jugend. Od tamtej pory defensor skutecznie przechodził przez kolejne etapy szkolenia, zaś w pierwszej połowie sezonu 2017/18 miał okazję zadebiutować w pierwszym zespole „Gwiazdy Południa”.

Spędziłem 10 wspaniałych lat w Bayernie i jestem za to niezmiernie wdzięczny. Z niecierpliwością wyczekuję nowego wyzwania w Bremie – oznajmił Marco Friedl po podpisaniu umowy z Bremą.

− Werder jest dobrze znany w Austrii ze względu na takich zawodników jak Zlatko Junuzovic, Florian Kainz, Marco Arnautovic czy Andreas Herzog – podsumował 19-latek.

Friedl z całą pewnością powróci do Bayernu Monachium latem 2019 roku i miejmy nadzieję będzie bogatszy o nowe doświadczenia.

źródło: FCB.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (2)

reklama26.01.2018 18:51
A ja odwrotnie, ten gracz ma wielki talent i w Bremie odpali, potem wróci do nas i stanie się częścią wielkiego Bayernu!!
26.01.2018 14:17
Mam przeczucie, że do Monachium już nie wróci...