DieRoten.pl
Reklama

Freund: Wirtz? To nie jest teraz nasz temat

fot. Fotolia
Reklama

Od dłuższego już czasu w mediach spekuluje się o możliwym transferze do Bayernu Monachium niezwykle utalentowanego Floriana Wirtza z Bayeru 04 Leverkusen.

Pomocnik od tygodni ponownie imponuje swoją formą, zaś w mediach znów nieustannie spekuluje się o jego przyszłości i możliwym transferze w letnim okienku transferowym w 2024 roku.

Liczne źródła przekonują, że jednym z poważnych kierunków dla Floriana Wirtza jest Bayern Monachium, gdzie Niemiec mógłby współpracować ze swoim kolegą z kadry narodowej, czyli Jamalem Musialą. Ile prawdy jest w plotkach o FCB? Wczoraj swoje zdanie w tej kwestii wyraził dyrektor sportowy Christoph Freund.

− To nie jest w tej chwili nasz temat. Mamy bardzo dobry zespół i kilku utalentowanych chłopaków, którzy naprawdę dobrze się rozwijają – powiedział Freund.

− Chcemy to kontynuować i utrzymać zespół razem. Zobaczymy, jakiego elementu układanki nam jeszcze brakuje w drużynie. Florian Wirtz to bardzo dobry zawodnik, ale tutaj w Monachium mamy również wielu bardzo dobrych graczy – podsumował Christoph Freund.

W bieżącym sezonie 2023/24 (licząc trwające obecnie spotkanie Bayeru z Freiburgiem), utalentowany pomocnik ma na swoim koncie 13 meczów o stawkę. Dorobek Floriana Wirtza w tym czasie to 5 bramek oraz 7 asyst. W całej swojej karierze dla B04, 20-latek zdobył z kolei 28 goli i 37 asyst w 116 występach.

 

Źródło: Sky
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...