DieRoten.pl
Reklama

Freund: Wiążemy duże nadzieje z Krattenmacherem

fot. Ł. Skwiot
Reklama

Nie tak dawno temu Bayern Monachium skompletował transfer utalentowanego pomocnika, a będąc dokładniejszym mowa o Krattenmacheru z SpVgg Unterhaching.

Maurice Krattenmacher został sprowadzony na zasadzie transferu definitywnego do Bayernu z SpVgg Unterhaching, po czym jakiś czas później FCB ogłosiło, że 18-latek uda się na roczne wypożyczenie do SSV Ulm 1846, choć wcześniej mówiło się, że pomocnik zostanie w Campusie.

Co do decyzji o pożyczce talentu do partnerskiego klubu z Ulm, na łamach klubowych mediów swoje zdanie wyraził dyrektor sportowy monachijczyków, czyli Christoph Freund.

− Maurice Krattenmacher to młody zawodnik z pierwszorzędnymi perspektywami. Wiążemy z nim duże nadzieje na przyszłość, a talenty takie jak on muszą być starannie rozwijane. Teraz ważne jest, aby Maurice grał regularnie na kolejnym poziomie, aby kontynuować swój rozwój – powiedział Freund.

− Po awansie do drugiej ligi SSV Ulm oferuje ku temu najlepsze możliwości. Będziemy go bacznie obserwować i na bieżąco śledzić jego postępy – podsumował dyrektor sportowy Bayernu.

Jako ciekawostkę warto wspomnieć, że Maurice jest już doskonale znany większości trenerom w Campusie bawarskiego klubu, albowiem pomocnik w latach 2013-2017 miał okazję występować już w młodzieżowych zespołach Bayernu Monachium.


Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...