Freund: Jak można zagrać tak słabą połowę!?

Niestety, ale Bayern Monachium po raz kolejny musi odłożyć na bok marzenia o zdobyciu upragnionego Pucharu Niemiec…

W pojedynku II rundy Pucharu Niemiec, zespół Bayernu Monachium mierzył się na wyjeździe z 1. FC Saarbruecken, które w rozgrywkach trzeciej ligi niemieckiej zajmuje dopiero piętnaste miejsce.

Niestety, ale „Bawarczycy” spisali się mocno poniżej swoich możliwości i w fatalnym stylu odpali rozgrywek, ponosząc porażkę 1:2. Jedynego gola dla bawarskiego klubu w tym starciu zdobył jeszcze w pierwszej połowie wychowanek i pomocnik FCB – Thomas Mueller.

Warto nadmienić, iż dla mistrzów Niemiec będzie to już czwarty z rzędu sezon bez trofeum w DFB Pokal, co jest zarazem pierwszą taką sytuacją od bardzo, ale to bardzo wielu lat… Tymczasem w pomeczowym w wywiadzie dla „ARD”, w język nie gryzł się dyrektor sportowy Christoph Freund, który słusznie skrytykował postawę monachijczyków.

− Nie rozumiem, jak można zagrać tak słabą pierwszą połowę! Bez jaj, bez tempa, bez agresji - tak nie można grać przeciwko żadnemu przeciwnikowi! – powiedział Christoph Freund.

− Ostatecznie to nie jest tak, że Saarbruecken nie zasłużyło na wygraną. Rozczarowanie jest ogromne – podsumował dyrektor sportowy Bayernu.