Freund: Chłopcy wykonali świetną pracę na turnieju

Przed kilkoma dniami miał miejsce finał turnieju mistrzostw świata do lat siedemnastu, który przypomnijmy odbywał się w Indonezji.

W finałowym starciu naprzeciwko siebie stanęły dwie młodzieżowe reprezentacje Niemiec i Francji. Jako że regulaminowe 90 minut zakończyło się wynikiem 2:2, konieczny był konkurs rzutów karnych, który ostatecznie wygrali nasi sąsiedzi zza Odry.

Co do triumfu niemieckiej reprezentacji U-17, na łamach „FCB.de” wypowiedział się dyrektor sportowy Christoph Freund, który wskazał na czwórkę reprezentantów z Campusu, czyli takich graczy jak Max Schmitt, Kurt Rueger, Maximilian Hennig oraz Robert Ramsak.

− To wyjątkowy moment dla piłki nożnej w Niemczech. W imieniu Bayernu chciałbym pogratulować trenerowi Christianowi Wueckowi i jego drużynie tego wielkiego sukcesu – powiedział Freund.

− Ci chłopcy wykonali świetną robotę przez cały turniej i w pełni zasłużyli na zdobycie tytułu mistrza świata - z czterema zawodnikami Bayernu. Doświadczenie wyniesione z tego turnieju przyda im się w przyszłości – podsumował Christoph Freund.

Warto wspomnieć, że jeden z mistrzów świata U-17 został już nagrodzony przez bawarski klub – kilka dni temu umowę do końca czerwca 2026 roku podpisał utalentowany Maximilian Hennig, który obecnie jest piłkarzem zespołu FCB do lat dziewiętnastu.