Freiburg vs Bayern: Mecz na szczycie BL

Po rozegraniu boju w Pucharze Niemiec w ramach sezonu 2022/23, podopieczni Thomasa Tuchela po króciutkiej przerwie przystępują do kolejnego starcia, ponownie na krajowym podwórku.

Dokładnie o 15:30 zespół rekordowego mistrza Niemiec zagra z drużyną SC Freiburg, która ograła ich kilka dni temu 2:1 w Pucharze Niemiec. Tradycyjnie z okazji nadchodzącego spotkania, oficjalny serwis Bayernu przygotował garść faktów i ciekawostek przedmeczowych.

Bilans sprzyja FCB

Do tej pory Bayern miał okazję mierzyć się z Freiburgiem przy 47 okazjach (licząc wszystkie rozgrywki). Dotychczasowy bilans FCB prezentuje się następująco:

− 33 zwycięstwa, 9 remisów i 5 porażek
− Bramki 113:39

Pojedynki ligowe

Mając na uwadze rozgrywki ligowe, Bayern przegrał 1 z 39 ostatnich meczów z Freiburgiem (30 zwycięstw i 8 remisów). Jedyna porażka w tym czasie miała miejsce w maju 2015 roku - wówczas SCF wygrało u siebie 2:1.

Seria SCF z FCB w Bundeslidze

Freibrug nie wygrał 13 ostatnich spotkań przeciwko Bayernowi (10 porażek i 3 remisy) w lidze. Dla podopiecznych Christiana Streicha to najdłuższa seria przeciwko jakiejkolwiek drużynie w Bundeslidze.

Bayern na wyjazdach

W bieżącym sezonie ligowym 2022/23, Bayern zdobył najwięcej punktów na wyjazdach spośród wszystkich drużyn - póki co monachijczycy ugrali 24 punkty po 13 spotkaniach poza Monachium.

Freiburg u siebie

Freiburg nie przegrał od 12 spotkań na własnym podwórku w Bundeslidze - bilans SCF to 8 zwycięstw oraz 4 remisy. Dla zespołu prowadzonego przez Christiana Streicha to klubowy rekord.

Eksperci od wyjazdów i domowych potyczek

Bayern przegrywał w tym sezonie ligowym na wyjazdach tylko przez 108 minut. Dla porównania Freiburg przegrywał u siebie w tej kampanii Bundesligi zaledwie 41 minut. To najlepsze wyniki w całej lidze.

TOP 4

Freiburg vs Bayern - to pojedynek dwóch zespołów, które znajdują się na miejscach gwarantujących grę w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie. Mistrzowie Niemiec nie przegrali żadnego z 18 takich spotkań w TOP 4 Bundesligi (11 zwycięstw i 7 remisów). Ostatnia porażka miała miejsce w lutym 2021 roku przeciwko Eintrachtowi (2:1 dla SGE).

Freiburg bliski jubileuszu

Freiburg strzelił 999 bramek w 774 meczach w historii Bundesligi. Fryburczycy mogą wkrótce stać się 21. klubem, który dobije do bariery 1000 goli w najwyższej klasie rozgrywkowej w Niemczech. Dla porównania Bayern może pochwalić się 4405 trafieniami w historii w BL.

Stałe fragmenty gry bronią SCF

Freiburg zdobył w tym sezonie ligowym 19 z 39 bramek ze stałych fragmentów gry (49%). To najlepszy wynik w całej Bundeslidze. Dla porównania Bayern strzelił 17% swoich goli ze stałych fragmentów gry (13 z 76).

Mistrzostwo Niemiec

Drużyna, która po 26 kolejkach ligowych zajmowała 1. miejsce w tabeli ligowej, w ostatecznym rozrachunku zdobyła mistrzostwo Niemiec w każdym z 15 ostatnich sezonów.

Porażki FCB na wyjazdach

Bayern przegrał 2 z 3 ostatnich spotkań wyjazdowych w Bundeslidze – tyle samo ile w 16 poprzednich pojedynkach. Ostatni raz „Bawarczycy” przegrali dwa mecze z rzędu w maju 2015 roku pod wodzą Pepa Guardioli (porażki z Bayerem 04 i Freiburgiem).

51 goli w pierwszych połowach

Bayern zdobył 51 bramek w pierwszych połowach sezonu ligowego 2022/23. Tylko jedna drużyna strzeliła łącznie więcej goli przez całą kampanię – Borussia Dortmund (57).

Ostatni kwadrans pierwszej połowy

Bayern jest najbardziej skuteczny w przedziale czasowym od 30. do 45. minuty pierwszych połów w Bundeslidze – mistrzowie Niemiec strzelili w tym czasie 25 bramek. Dla porównania w drugich połowach mistrzowie Niemiec strzelili „raptem” 25 goli.

Bayern w pierwszych połowach

Piłkarze Bayernu zdobyli 51 ze swoich 76 bramek w Bundeslidze w pierwszych połowach, co odpowiada wskaźnikowi na poziomie 67%. Żaden inny klub w tym sezonie ligowym nie może pochwalić się lepszym wynikiem niż FCB.

Musiala najskuteczniejszy w FCB

Biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki, najskuteczniejszym piłkarzem Bayernu jest obecnie Jamal Musiala – 15 trafień oraz 12 asyst (27) w 36 spotkaniach. Następnie wyróżnić można Serge'a Gnabry'ego (12 goli i 11 asyst w 37 pojedynkach) oraz Erica Maxima Choupo-Motinga (17 goli i 4 asysty).

Grad bramek gwarantowany

W historii dotychczasowych pojedynków Bayernu z Freiburgiem, średnia strzelonych bramek wynosi 3,23.

Najskuteczniejsze trio ligowe

Najskuteczniejszymi strzelcami Bayernu w bieżącym sezonie ligowym 2022/23 są Jamal Musiala (11 goli), Choupo-Moting (10) oraz Serge Gnabry (9) – zdobyli w sumie 30 z 76 bramek monachijczyków.

Ofensywa FCB w lidze

Bayern posiada najlepszą obecnie ofensywę w Bundeslidze. Mistrzowie Niemiec w sezonie 2022/23 strzelili łącznie 76 bramek, oddając w sumie 489 strzały (najwięcej w lidze).

Najlepsza ofensywa w lidze

Bayern posiada najlepszą ofensywę w tym sezonie ligowym (76 bramek). Z kolei SCF, póki co zdobyło w sumie 39 goli w tej kampanii Bundesligi (jedenasty wynik w Bundeslidze).

Najwięcej strzałów na bramkę

Bayern Monachium oddał w tym sezonie 489 strzałów na bramkę, co jest najwyższym wynikiem w lidze. Z kolei Freiburg zajmuje pod tym względem ósme miejsce (321 prób).

Skuteczność podań

Bayern może pochwalić się najlepszą skutecznością wykonanych podań w tym sezonie ligowym (88,3%). Z kolei Freibrug może pochwalić się 80,0% skutecznością, co jest z kolei jedenastym wynikiem w Bundeslidze.

Zła passa Mane

Sadio Mane na ten moment zdobył łącznie sześć bramek w tym sezonie ligowym. Niemniej jednak Senegalczyk nie strzelił w lidze od 7 spotkań z rzędu, co jest jego najdłuższą negatywną serią odkąd trafił do Bayernu.

Musiala trzeci w lidze

Jamal Musiala jest trzecim najskuteczniejszym piłkarzem w tym sezonie Bundesligi – Niemiec miał udział przy 19 bramkach Bayernu. Lepsi są tylko Niclas Fuellkrug (20) oraz Randal Kolo Muani (22).

Źródło: FCB.de / Własne