DieRoten.pl
Reklama

France Football: Tousart na celowniku FCB

fot. Fotolia
Reklama

Ostatnimi czasy przez Bayern Monachium przewinęło się wiele nazwisk młodych zawodników, którzy w najbliższej przyszłości mogliby wzmocnić klub ze stolicy Bawarii.

Francuski „France Football” donosi, że mistrzowie Niemiec od dłuższego czasu mają obserwować 19-letniego pomocnika Olympique Lyon – Lucasa Tousarta – będącego kluczowym zawodnikiem swojego zespołu w sezonie 2016/17.

Obecna umowa utalentowanego Francuza jest ważna do czerwca 2019 roku, jednakże władze Lyonu już nie raz demonstrowali, że są w stanie oprzeć się wielkim ofertom za swoich młodych zawodników.

Jak dobrze wiemy przyszłość Xabiego Alonso wciąż jest niepewna, dlatego też Tousart miałby być idealnym wyjściem z tej sytuacji. Obecna umowa wycenianego na 2,5 mln euro 19-letniego Francuza jest ważna do czerwca 2019 roku.

Młody pomocnik Lyonu był już obserwowany przez Manchester City, kiedy występował przed rokiem w Valenciennes FC. Zaś dobre występy w obecnym sezonie przyciągają uwagę kolejnych europejskich zespołów.

W dotychczasowym sezonie Lucas Tousart jest pewnym i kluczowym zawodnikiem w zespole prowadzonym przez Bruno Genesio, który bardzo ceni sobie 19-latka. Francuz do tej pory wystąpił w 21 spotkaniach, zaś jego dorobek to jedna bramka i asysta.

 

Źródło: France Football
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...