DieRoten.pl
Reklama

Flick: Zespół wie, o co toczy się stawka

fot.
Reklama

Za niespełna kilka godzin emocje ponownie sięgną zenitu, albowiem do akcji w mistrzostwach świata powracają zawodnicy niemieckiej drużyny narodowej.

Dokładnie o 20:00 kadra narodowa Niemiec zmierzy się z Hiszpanią, która w przeciwieństwie do swoich rywali, bardzo dobrze rozpoczęła mundial, gromiąc Kostarykę aż 7:0. Z okazji nadchodzącego spotkania, na konferencji prasowej na pytania dziennikarzy odpowiadał wczoraj Hansi Flick.

Były trener Bayernu odniósł się między innymi do dzisiejszego starcia, pomysłu na grę oraz celów „Die Mannschaft”. 57-latek odrzucił również pomysł, jakoby miał wystawić Joshuę Kimmicha na prawej stronie obrony.

Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze miał do powiedzenia selekcjoner niemieckiej reprezentacji narodowej, to poniżej znajdziecie pozostałe fragmenty jego wypowiedzi. Wszystkich chętnych zapraszamy do krótkiej lektury.

Hansi Flick na temat:

…meczu:

„…Jutro kluczowe będzie wygrywanie pojedynków i bycie na miejscu we właściwym czasie. Hiszpania to drużyna, która ma swoje wyraźne automatyzmy, niezależnie od systemu. Mamy plan, który, miejmy nadzieję – zadziała”.

…Enrique i Hiszpanów:

„…Mam duży szacunek dla Luisa Enrique. Spotkaliśmy się kilka razy. Stworzył młody zespół z fantastyczną jakością. Mojego ulubionego zawodnika Thiago niestety nie ma. Busquets jest sercem drużyny. Z niecierpliwością czekamy na jutrzejszy mecz”.

…pomysłu na grę:

„…Koncentruję się na piłce. Jestem przekonany do naszego pomysłu. Jeśli zwalniamy pod względem intensywności i aktywności, przeciwnik ma wolną przestrzeń. To był problem przeciwko Japonii. Dlatego porażka jest gorzka, bo mogliśmy jej zapobiec. Mamy jednak zespół z dużą jakością i to kolejny powód, dla którego jesteśmy pozytywnie nastawieni przed spotkaniem”.

…celów na mecz:

„…Jutro ujrzymy drużynę, która wie, o jaką stawkę toczy się gra. Zrobimy wszystko, aby w ostatniej kolejce fazy grupowej, drzwi do 1/8 finału były dla nas nadal otwarte”.

…Leroya Sane:

„…W przypadku Sane musimy poczekać i zobaczyć. Będzie z nami trenował później. Zobaczymy jak będzie wyglądał na treningu. Nasz dział medyczny wykonał świetną robotę”.

…Kimmicha na prawej obronie:

„…Dlaczego miałbym to zrobić? Mamy kilku zawodników, którzy mogą grać na prawej obronie”.

…swojego zespołu:

„…Patrzymy już przed siebie. Mamy drużynę o wielkiej jakości i będziemy chcieli to potwierdzić na boisku. Chcemy zagrać z Hiszpanią pełni odwagi i pewności siebie. Mamy plan, który miejmy nadzieję zadziała w tym spotkaniu”.

Źródło: DFB TV
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...