DieRoten.pl

Flick: Rozczarowanie jest ogromne

05.12.2022, 07:56:56

Kilka dni temu, swoje trzecie i ostatnie zarazem spotkanie w ramach fazy grupowej rozgrywek mistrzostw świata w Katarze rozegrali piłkarze kadry narodowej Niemiec.

Jak już informowaliśmy wcześniej, mimo zwycięstwa 4:2 nad Kostaryką, nasi sąsiedzi zza Odry zajęli dopiero trzecie miejsce (4 oczka), ponieważ ku zaskoczeniu kibiców, bukmacherów i ekspertów, Japonia pokonała Hiszpanię 2:1.

W rezultacie z grupy wyszli Japończycy oraz Hiszpanie, którzy zgromadzili po sześć punktów. Po tym jak Niemcy odpadli z mistrzostw świata, wywiadu dla oficjalnej witryny Niemieckiego Związku Piłki Nożnej udzielił selekcjoner „Die Mannschaft”, czyli Hansi Flick.

− Jak każdy może sobie wyobrazić, rozczarowanie jest ogromne. Wykonaliśmy swój obowiązek, odnosząc zwycięstwo w ostatnim spotkaniu, ale oczywiście nie możemy być zadowoleni – powiedział Flick.

− Nigdy nie patrzę na inne zespoły. To zależy od nas. To nasza własna wina i musimy spojrzeć na siebie. Mieliśmy wystarczająco dużo szans, nawet przeciwko Japonii i Hiszpanii. Nie mieliśmy w tym turnieju skuteczności i dlatego zostaliśmy wyeliminowani – dodał.

− Nie udało nam się uzyskać wyraźnego wyniku w pierwszej połowie. Mieliśmy wystarczająco dużo szans na zdobycie wielu bramek. Przy wyniku 3:0 lub 4:0 zwiększylibyśmy presję na Hiszpanii. Nie udało nam się to. Potem przez nieuwagę i indywidualne błędy sprawiliśmy, że przeciwnik stał się silny. W połowie meczu byłem naprawdę zły – podsumował Hansi Flick.

Jeśli mowa o dalszej przyszłości Hansiego Flicka w kadrze narodowej Niemiec, to media w Niemczech zgodnie informują, że były trener Bayernu pozostanie na swoim stanowisku, jako że władze Niemieckiego Związku Piłki Nożnej wciąż ufają i wierzą w 57-latka.

źródło: DFB.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (4)05.12.2022 17:28
A kto ma niby przyjść za Flicka? Ja myślę że zostanie i będzie budował nową drużynę na lata.
05.12.2022 17:03
Flick, miej honor i szukaj sobie nowej pracy.
05.12.2022 12:34
Wszyscy są rozczarowani. Czas zrobić rachunek sumienia i zacząć ciężej pracować aby na euro nie było blamażu.
05.12.2022 08:07
Nie da ukryć się, że Flick póki co jest ogromnym rozczarowaniem na stanowisku trenera kadry Niemiec.