Flick: Nuebel zagrał dobry mecz z Freiburgiem

17.05.2021, 14:54:07
FotoOlimpik

W ubiegłą sobotę, kiedy to Bayern Monachium w pojedynku wyjazdowym w ramach 33. kolejki niemieckiej Bundesligi, mierzył się z Freiburgiem, trener Flick zdecydował się na kilka zmian w wyjściowej XI.

Do zmiany doszło przede wszystkim w bramce, gdzie tym razem wystąpił sprowadzony zeszłego lata na zasadzie wolnego transferu z Schalke 04 Gelsenkirchen Alexander Nuebel.

Niemiecki golkiper, dla którego był to debiut w barwach Bayernu Monachium w Bundeslidze, co prawda stracił dwie bramki, ale w kilku sytuacjach wykazał się świetnymi interwencjami i uratował kolegów przed większą liczbą straconych goli.

Ostatnio na temat występu 24-latka wypowiedział się trener Hansi Flick, który pochwalił bramkarza za grę w starciu z Freiburgiem. Warto przy okazji podkreślić, że dla Alexa był to dokładnie czwarty występ jako gracz rekordowego mistrza Niemiec.

− Alex rozegrał dobre 90 minut. Kilka razy pokazał się z dobrej strony, a zwłaszcza biorąc pod uwagę sytuacje z drugiej połowy meczu – powiedział na konferencji Hansi Flick.

Według informacji niemieckiego dziennika „Bild”, Alex tym razem zasiądzie na ławce rezerwowych w ostatnim meczu ligowym. Dostępu do bramki rekordowego mistrz Niemiec w starciu z Augsburgiem ma prawie na pewno strzec Manuel Neuer.

źródło: Bild.de