DieRoten.pl

Bayern Monachium z całą pewnością nie będzie mile wspominał wczorajszego spotkania w ramach II rundy Pucharu Niemiec z Holstein Kiel...

Jedno jest pewne − piłkarze Bayernu nie powtórzą sukcesu z 2020 i 2019 roku, kiedy to monachijczycy zdobyli kolejno 19. i 20. Puchar Niemiec.

Wczorajszego wieczoru „Bawarczycy” zasłużenie ponieśli porażkę i odpadli już na etapie II rundy DFB Pokal z Holstein Kiel po serii rzutów karnych. Po spotkaniu w strefie mieszanej dla dziennikarzy swojego głosu użyczył Hansi Flick, który nie krył rozczarowania klęską.

− Oczywiście jest to szok! Jesteśmy ogromnie rozczarowani. Zespół pokazał morale, był zdeterminowany. Dlatego to jeszcze bardziej irytujące, że straciliśmy bramkę na 2:2 w ostatniej sekundzie − powiedział Flick.

− Jesteśmy w szoku. Bramka na 1:1 była do zaakceptowania, Podobnie jak w ostatnim meczu nie zamknęliśmy środka. Przy 2:2 formacja w polu karnym nie była optymalna. Nie broniliśmy 1 na 1. Kończymy przygodę z Pucharem. Mamy przed sobą dużo pracy − mówił dalej.

− Musimy być bardziej zwarci w obronie i grać większym pressingiem. Musimy przede wszystkim zamykać przestrzeń, wywierać większy nacisk na piłkę. Musimy to zaznaczyć w zespole i dobrze przepracować piątek i sobotę − podsumował Hansi Flick.

Piłkarzy rekordowego mistrza Niemiec czeka sporo pracy w nadchodzącym czasie, zwłaszcza że na horyzoncie kolejne pojedynki ligowe oraz turniej Klubowych Mistrzostw Świata w Katarze (w lutym).

źródło: ARD

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (11)

reklama14.01.2021 18:36
Właśnie teraz musimy pokazać jedność i udowodnić wszystkim że razem przez ten kryzys możemy przejść.
14.01.2021 14:30
Ogromnie rozczarowani to mogą być kibice. Flick czy piłkarze powinni czuć zażenowanie. No cóż, stało się i się nie odstanie. Spory wstyd, ale żyjemy dalej...

Edytowano : 2021-01-14 14:34:39

"Bramka na 1:1 była do zaakceptowania, Podobnie jak w ostatnim meczu nie zamknęliśmy środka." To tak jakby przyznanie się do tego, że nie wyciągamy odpowiednich wniosków, a to, nad poprawą czego pracujemy od dłuższego czasu, ani drgnie na lepsze...
14.01.2021 13:54
"Musimy być bardziej zwarci w obronie i grać większym pressingiem. Musimy przede wszystkim zamykać przestrzeń, wywierać większy nacisk na piłkę."
Slysze to od kilku spotkan a poprawy brak
14.01.2021 13:50
14.01.2021 11:23
Wy jesteście rozczarowani? [przyp. Flick i drużyna] A co mają kibice powiedzieć.... OMG dobrze że nie mogli tego na żywo oglądać bo karetki po zawałowców by jechały jedna za drugą. Swoją drogą dziwię się, że nikt z zarządu nie dostał, naprawdę albo nerwy ze stali albo doskonale wiedzą czego się można spodziewać w tym sezonie.
14.01.2021 11:19
Aktualnie nie jesteśmy na tyle dobrzy żeby być w pierwszej 4 ligi. Nie wiem czy w ogóle starczy na LE
14.01.2021 10:37
yyyy ale to już było ?
a kto zabrania być bardziej zwarty w obronie ? kto nie pozwala grać większym pressingiem, kto nie pozwala zamykać przestrzeni ? dlaczego nie wywieramy tego nacisku ?
co zrobimy w piątek i sobotę czego nie mogliśmy zrobić przez ostatnie kilka tygodni :-/
14.01.2021 09:55
Wymieniane błędów obrny i podawanie to za przyczynę porażki to żałosne, graliśmy z drużyną z 2 bl praktycznie 1 składem, i strzelilismy im bramki po spalonym i wolnym... tył jest dziurawy i mega niepewny( od dłuższego czasu), sarr to jest w ogóle porażka, lepiej wpuszczać richardsa niech się ogrywa, gorszy nie będzie...środek pola kompletnie nie istnial, kimmich szarpal ale tolisso człowiek widmo, w dogrywce roca to samo... Z przodu najlepszy musiala, reszta fatalna!!! Ja rozumiem że Muller po tamtym super sezonie może mieć zjazd formy i lewy to samo, mają swoje lata i nie będą ciągle ciągnąć zespołu, ale pozostali zagrali piach, gnabry jak drużynie nie idzie to sam też nic nie potrafi, sane nie może odpalić ( o ile w ogóle odpali, przeblyski formy od święta nie można nazwać odpaleniem...). Niestety wychodzi bardzo źle przeprowadzone okienko transferowe... można gdybac, ale co by było gdyby dziś za sarra był np lamptey, za chopo i Coste Werner, niestety chytry dwa razy płaci, bo z taka kadra daleko nie zajedziemy i myślę że jeśli nie teraz to w lecie transfery będą konieczne i to nie transfery na alibi tak jak to było ostatnio... kryzysy i spadki formy to oczywiście nirmalna rzecz, ale po to powinno się mieć szeroką i mocna kadrę, że wchodzą zmiennicy i dają jakość... u nas zmiennicy nie wnoszą nic, postawić pacholki i byłoby to samo....
14.01.2021 09:32
uuuu jeśli głosy są takie, że stratę pierwszej bramki z drugoliwcem można zaakceptować to coś grubo nie halo jest. Zachowanie obrony konsekwentne, czyli żenujące. Nie uczą się na błędach od wielu meczów a tutaj słowo, że do zaakceptowania?!
14.01.2021 09:12
To był żałosny mecz widać, że oprócz Kimmicha to wszyscy myśleli, że pykną ich 4:0 i pojadą do Monachium jako wielcy zwycięscy a o mi mówi o determinacji i moralach. Teraz nie wiem czy to jest śmieszne czy żałosne?
14.01.2021 09:04
Jakbym już to gdzieś słyszał i to od kilku miesięcy...