DieRoten.pl

Flick: Cieszy mnie rozwój Sane

14.12.2021, 08:24:52
Maciej Rogowski Photo / Shutterstock.com

Od momentu przejęcia sterów pierwszego zespołu przez Juliana Nagelsmanna, kilku zawodników rekordowego mistrza Niemiec w szczególności poczyniło wielki rozwój.

Wśród tych zawodników należy wymienić przede wszystkim Leroya Sane, który mimo średniego początku sezonu 2021/22, po pewnym czasie poczynił ogromne postępy i obecnie jest piłkarzem, bez którego mało kto wyobraża sobie wyjściową XI bawarskiego klubu.

Biorąc pod uwagę wszystkie występy w bieżącej kampanii, to skrzydłowy w 24 meczach dla FCB zdobył 10 bramek i 10 asyst. Nie tak dawno temu w wywiadzie dla „Sport1” na temat Niemca i kilku innych zawodników wypowiedział się selekcjoner „Die Mannschaft” – Hansi Flick.

− Właściwie nie lubię mówić o poszczególnych zawodnikach i raczej mam mentalność gracza zespołowego. Leroy Sane dokonał jednak wielkiego skoku – powiedział Flick.

− Nie tylko z nami, ale także z Bayernem, Leroy gra na bardzo wysokim poziomie. To mnie bardzo cieszy – mówił dalej.

− Niektórzy zawodnicy mnie zaskoczyli, na przykład Thilo Kehrer. Ale lubię też młodych zawodników, takich jak Florian Wirtz czy Karim Adeyemi. Mają niesamowitą jakość. Nico Schlotterbeck i David Raum to nowe twarze, które pokazały, że potrafią się sprawdzić – podsumował Hansi Flick.

Okazję do poprawienia swoich liczb Leroy Sane będzie miał już dziś wieczorem, kiedy to Bayern zagra na wyjeździe z VfB Stuttgart w ramach 16. kolejki niemieckiej Bundesligi. Początek starcia na Mercedes-Benz Arenie w Stuttgarcie o 18:30.

źródło: Sport1

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (7)14.12.2021 18:25
Niestety tym razem to rozwój nie dzieki Hansiemu ale pomimo Hansiego, tym razem Julian umiał lepiej trafic do tego zawodnika i wystawić go na jego pozycji
14.12.2021 17:18
Największa w tym zasługa Nagelsmanna który potrafił dotrzeć do gracza zarówno psychicznie jak i piłkarsko.
14.12.2021 13:06
Sane jest dla nas bardzo ważny, gra świetnie, a może być jeszcze dużo lepszy. Widzę czasem porównania do jego gry w City i dalsze narzekanie, ale w City był jeźdźcem bez głowy, którego głównym zadaniem było wygranie pojedynku na ostatnich dwudziestu metrach - Pep świetnie umie wykorzystać takich zawodników, głodnych gry, z niesamowitym odejściem, podobnie było z młodziutkim Comanem, czy wieloma skrzydłowymi w Barcelonie, jak Tello, który potem nie zrobił wielkiej kariery. Sane w Bayernie ma inne (bardziej złożone) obowiązki i moim zdaniem doskonale się w z nich wywiązuje.
14.12.2021 11:23
Bardzo zauważalny wzrost formy i mobilizacji do gry :) Fajnie się patrzy na Sane jak prowadzi piłkę i stwarza zagrożenie, oby tak dalej!
14.12.2021 11:04
No trzeba przyznać, że wskoczył chyba na swoją szczytową formę.
14.12.2021 10:43
Niech wyślę kwiaty do Nagelsmanna
14.12.2021 08:45
Owszem cieszy ;) tak jak każdego Który go krytykował na tej stronie ;)