DieRoten.pl

Flick chwali Musialę: Wykonuje świetną pracę na „6”

04.04.2022, 10:01:20
FotoOlimpik

Zaledwie 19-letni Jamal Musiala to bez wątpienia jedno z największych odkryć Bayernu Monachium na przestrzeni kilku, a raczej kilkunastu ostatnich lat.

Młody pomocnik w zeszłym sezonie został na stałe włączony do pierwszego zespołu i trzeba przyznać, że 19-latek kiedy tylko otrzymuje szansę gry, to zwykle pokazuje się z bardzo dobrej strony i robi niemałą furorę na boisku swoimi akcjami.

Musiala jest ceniony głównie z racji na swoje umiejętności dryblingu, wizję na boisku oraz jakość w pojedynkach. Ponadto Niemiec jest chwalony za swoją uniwersalność, albowiem w pomocy nie ma tak naprawdę pozycji, na której Jamal by nie zagrał. Ostatnio pochwał pod jego adresem nie szczędził Hansi Flick, który odniósł się do gry Jamala na szóstce.

− Jamal wykonuje świetną pracę na szóstce. Wie, jak asekurować się i tworzyć przestrzeń, bardzo dobrze radzi sobie w ofensywie jeden na jednego, potrafi wykonać szybki drybling i przygotować się do akcji – powiedział Flick.

Selekcjoner Niemiec pochwalił również Jamala za jego współpracę z Guendoganem w środku pola w sparingu z Holendrami, w którym to nasi sąsiedzi zza Odry zremisowali 1:1. Flick nie ukrywa, iż w przyszłości Musiala mógłby ponownie być opcją do gry na szóstce.

− Razem z Ilkayem Guendoganem wykonał wspaniałą pracę w defensywie. Obaj spisali się bardzo dobrze, a Jamal pokazał, że jest opcją na tej pozycji – podsumował Hansi Flick.

Pozostając jeszcze w kwestii Jamala, to bardzo możliwe, że w najbliższym meczu Ligi Mistrzów przeciwko Villarreal, młody pomocnik bawarskiego klubu otrzyma szansę gry od samego początku na pozycji szóstki.

źródło: DFB

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (2)04.04.2022 11:55
Dobrze, że Flick korzysta z tego co zrobił Nagelsmann, bo będzie to korzystne zarówno dla Bayernu jak i kadry Niemiec.
04.04.2022 10:06
Dla mnie w zbliżających się mistrzostwach powinien być w pierwszym składzie!!