Finał LM: noty goal.com

Wczoraj Bayern Monachium mimo ambitnej gry, przegrał z Interem Mediolan 0:2. Pora na pierwsze podsumowania gorącej nocy w Madrycie. Serwis goal.com przygotował indywidualne oceny za mecz wraz z uzasadnieniem.

BAYERN

Butt - 7: Wpuścił dwie bramki, ale zanotował dwie wspaniałe parady po strzałach Sneijdera i Pandeva chroniąc zespół przed większą porażką. Pewny podczas dośrodkowań i wysokich piłek.

Lahm – 5.5: Atakował trochę za bardzo i w rezultacie Bayern został skarcony kilka razy kontrami.Druga bramka Milito i szansa Sneijdera miały miejsce po akcjach jego stroną, którą zostawił niezabezpieczoną.

Van Buyten – 5: Popisał się jedną kluczową interwencją przerywając podanie w drugiej połowie, ale wyszedł na błazna, kiedy Milito wkręcił go w ziemię przy drugiej bramce.

Demichelis – 4.5: Miał szokującą pierwszą połowę, kiedy ciągle ustawiał się źle. Puścił Milito, który zdobył otwierającą wynik bramkę i przez całą noc nie radził sobie z Argentyńczykiem.

Badstuber – 6.5: Najlepszy w obronie Bayernu. Uspokajał lewą stronę i pokazał się bardzo przyzwoicie w walce z Eto'o.

Robben – 7.5: Gwiazda Bayernu po raz kolejny. Sprawiał problemy Chivu za każdym razem kiedy był przy piłce. Stworzył sytuację Olićowi i sam mógł wyrównać w 64. minucie, ale Julio Cesar popisał się wspaniałą obroną.

Van Bommel – 6: Zaczął dobrze i kontrolował grę w pierwszej połowie, ale stracił swoją dyscyplinę i w trakcie meczu był coraz bardziej sfrustrowany.

Schweinsteiger – 6: Analiza podobna do partnera w środku pola. Podania były doskonałe w pierwszej połowie, ale nie potrafił odcisnąć swojego autorytetu po przerwie.

Altintop – 6: Zmienił zawieszonego Francka Riberego i nie zhańbił się grając na lewej stronie, nawet jeśli rzadko nękał Maicona. Przestrzelił w 54. minucie.

Muller – 6: Solidny w ataku, ale ostatecznie nie miał narzędzi, żeby rzeczywiście skrzywdzić Lucio i Samuela. Będzie żałował zmarnowania dobrej szansy na wyrównanie w 46. minucie spotkania.

Olić – 6.5: Pracowity występ małego Chorwata, który miał udział w najlepszych momentach Bayernu. Miał dobrą okazję w 9. minucie i dobrze wypracował sytuację Mullerowi na początku drugiej połowy.

Zmiennicy

Klose – 5: Wprowadzony po godzinie gry, kiedy Bayern gonił wynik, ale nie miał uderzenia.

Gomez – 5: Zupełnie jak Klose, Gomez nie wszedł w mecz.

INTER

Cesar – 7: Nie odnotował nic specjalnego w pierwszej połowie, ale w drugie doskonale powstrzymał strzały Mullera i Robbena.

Maicon – 7: Nie atakował tak często jak zawsze, ale był bardzo solidny i sprawił trochę problemów rywalowi.

Lucio – 7: To nie był wszystko wywalczający Lucio, którego widzieliśmy we wcześniejszych meczach z Chelsea i Barceloną i kilka razy nie popisał się, ale to kolejny dobry występ na poziomie Europejskim, przeciwko byłej drużynie.

Samuel – 8: Doskonały występ 'The Wall' na stadionie, gdzie walczył w barwach Realu Madryt. W obecnej formie Samuel to najlepszy obrońca świata. Kluczowa interwencja przed drugą bramką Milito.

Chivu – 4.5: Kłębek nerwów i słaba strona Interu. Spalił się kilka razy przy Robbenie, kiedy ten zaczynał akcje od ominięcia Rumuna.

Cambiasso – 7: Chronił obronę Interu godnie i miał bardzo dobry mecz. Skandalem jest, że nie gra na Mistrzostwach świata, podobnie jak Zanetti.

Zanetti – 7: Jak mówi porzekadło: Zanetti nigdy nie ma złego meczu. Tej nocy nie było inaczej. Pewny i jako środkowy pomocnik i jako lewy obrońca, gdzie został przesunięty, żeby zatrzymać Robbena.

Eto'o – 6.5: Poświęcił się dla drużyny i chociaż nie sprawiał dużego zagrożenia w ofensywie, to dostarczył piłkę Milito budując akcję na drugą bramkę.

Sneijder – 8.5: Stworzył różnicę w kreatywności w tej drużynie Interu. Wypracował pierwszą bramkę, mógł drugą, łączył się telepatycznie z Milito.

Pandev – 6.5: Spokojny w pierwszej połowie, ale dużo lepszy w drugiej. Prawie strzelił w 47. minucie, ale zatrzymał go Butt.

Milito – 9: Niewątpliwie najlepszy zawodnik Interu w tym sezonie w Europie. Strzelił dwie bramki chirurgicznymi uderzeniami, wypracował dwie okazje dla Sneijdera i Pandeva i klasowo zagrał w ataku.