DieRoten.pl
Reklama

FCB U-17 z wizytą w miejscu pamięci obozu koncentracyjnego w Dachau

fot. Tim S Peters / Shutterstock.com
Reklama

Nie od dziś wiadomo już, że „Bawarczycy” pragną w jak najlepszym stopniu zadbać nie tylko o rozwój sportowy, ale i również osobisty i społeczny swoich młodych graczy.

Jak czytamy na „FCB.de”, drużyna Bayernu do lat siedemnastu odwiedziła ostatnio w ramach projektu społecznego miejsce pamięci obozu koncentracyjnego w Dachau. W dwugodzinnym zwiedzaniu brali udział piłkarze, trenerzy oraz personel FCB U-17.

Wizyta w ramach kampanii „!Nie wieder“ została zorganizowana przez dyrektorkę edukacyjną Campusu – doktor Evę Zier. Monachijczycy mogli poznać historię obozu oraz uzyskali wgląd w codzienne życie więźniów (zamordowano tam 41 000 więźniów z całej Europy).

− Widzimy, że naszym zadaniem jest zapoznanie naszych młodych zawodników z historią, zwłaszcza tą związaną z Bayernem – powiedział szef Campusu, czyli Sauer.

Poprzez ten wyjazd edukacyjny chcemy przyczynić się do kultury pamięci, jak również poszerzyć spojrzenie naszej młodzieży i kadry na takie działania jak te – podsumował Jochen Sauer.

Wizycie w obozie koncentracyjnym przewodził Klaus Schultz, który opowiedział młodzieży z Bayernu o byłych członkach i pracownikach FCB, którzy byli więzieni w Dachau. Warto podkreślić, że przez 33 dni więziony był tam przede wszystkim legendarny prezydent bawarskiego klubu – Kurt Landauer.

Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...