FCB II wygrywa w Schweinfurt

Jedenaście spotkań, dziesięć zwycięstw! Drużyna rezerw Bayernu w imponującym stylu odniosła kolejne zwycięstwo w sezonie. Przed 6.215 widzami zgromadzonymi na stadionie w Schweinfurt Bawarczycy rozgromili miejscową drużynę 4:0 (2:0). Bramki dla ekipy Dumy Bawarii zdobywali Julian Green (6., 9., 67.) oraz Bastian Fischer (79.). Po tym zwycięstwie ekipa Bayernu powiększyła swoją przewagę nad drugą drużyną w tabeli do 10 punktów. W następnej kolejce natomiast, 13 września o godzinie 19:30 drużynę rezerw czeka spotkanie na własnym boisku z zespołem TSV 1896 Rain am Lech.

Zaledwie trzy dni po zwycięstwie 3:2 nad ekipą SpVgg Bayern Hof Erik ten Hag dokonał trzech roszad w składzie. I tak w miejsce Lukasa Readera na bramce pojawił się Leo Zingerle. Następnie duet pomocników Schöpf-Schweinsteiger zastąpił duet Fischer-Weiser. Ostatnią zmianą było przesunięcie na szpicę znakomicie dysponowanego w ostatnim meczu Juliana Greena.

Na efekty nie trzeba było długo czekać. Zaledwie sześć minut po rozpoczęciu gry na listę strzelców wpisał się Julian Green. Nie minęło kolejne 180 sekund, a po raz drugi piłkę z bramki musiał wyciągać golkiper gospodarzy - Christopher Pfeiffer. Strzelcem po raz drugi został 18-letni Green!

Gospodarze nie mieli zbyt wielu okazji na zdobycie bramki kontaktowej, a najgroźniejszą z nich zmarnował w 13. minucie Heyer. Goście prowadząc 2:0 również nie forsowali tempa, jednakże przed szansą na podwyższenie prowadzenie stanął w 41. minucie Vladimir Rankovic. Tym razem jednak golkiper gospodarzy nie dał się zaskoczyć.

Druga odsłona spotkania w Schweinfurt toczyła się pod dyktando ekipy Bayernu i tylko szczęście uchroniło gospodarzy przed stratą kolejnych bramek. Swoje okazje marnowali kolejno Patrick Weihrauch (47.) oraz Mitchell Weiser (54.). Groźne kontry gospodarzy nie przyniosły również zamierzonego efektu, gdyż zarówno przy strzale Krautschneider (59.) jak i Lunza (64.) dobrze zachował się Zingerle.

Wreszcie nadeszła jednak 67. minuta kiedy to swoją trzecią bramkę tego wieczoru zdobył po dograniu Rankovica Julian Green. To nie było jednak wszystko na co stać było ekipę Bayernu. W 79. minucie znakomitą akcję przeprowadził Tobias Schweinsteiger, którą celnym strzałem wykończył Fischer. Ostatecznie po znakomitej grze drugiej drużyny Bayernu, spotkanie zakończyło się deklasacją gospodarzy 4:0.