FCB Frauen z pewną wygraną z Meppen

W ubiegły weekend swoje kolejne oficjalne spotkanie w 2023 roku rozegrały zawodniczki pierwszej drużyny Bayernu Monachium, gdzie trenerem jest Alexander Straus.

SV Meppen 0:2 (0:0) FC Bayern Frauen

Po niedawnej porażce z Arsenalem w rozgrywkach Ligi Mistrzyń UEFA, tym razem monachijki pokazały się z dobrej strony i zdobyły 3 punkty na krajowym podwórku, pokonując na wyjeździe drużynę SV Meppen.

Pojedynek w ramach siedemnastej kolejki żeńskiej Bundesligi zakończył się ostatecznie wynikiem 2:0 na korzyść FCB Frauen. Jeśli mowa o bramkach, to na listę strzelczyń wpisały się kolejno Lina Magull oraz Georgia Stanway, która od początku sezonu znajduje się w wysokiej formie.

− Ważne było dla nas, aby wykonać tutaj swoją pracę i zdobyć trzy punkty. Wiedzieliśmy, że to będzie niebezpieczny mecz, ponieważ wszyscy oczekiwali od nas zwycięstwa. W pierwszej połowie nie graliśmy z energią, która zwykle nas charakteryzuje – powiedział po meczu trener Straus.

− Meppen było bardzo zorganizowane i dobrze zamykało przestrzenie. Wiedzieliśmy, że musimy być cierpliwi. Na początku drugiej połowy nasze wysiłki z pierwszej połowy opłaciły się. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy zabrać ze sobą do domu trzy punkty – podsumował Alexander Straus.

Jeśli mowa o obecnej sytuacji w tabeli żeńskiej Bundesligi, to piłkarki Bayernu po rozegraniu siedemnastu kolejek zajmują pierwsze miejsce z dorobkiem 46 punktów – na wynik ten przełożyło się 15 zwycięstw, 1 remis, 1 porażka oraz bramki 45:4.

FC Bayern Frauen:

Grohs - Kett, Kumagai, Viggosdottir, Hansen - Stanway (87’ Laurent), Zadrazil - Lohmann (75’ Vilhjalmsdottir), Magull, Buehl (87’ Rudelic) - Schueller (65’ Damnjanovic).

Bramki:

0:1 Magull (51’), 0:2 Stanway (65’).

Podopieczne Alexandra Strausa czeka teraz nieco dłuższa przerwa od rozgrywek ligowych – do akcji monachijki wracają dopiero 15 kwietnia, kiedy to Lina Magull i spółka powalczą o finał Pucharu Niemiec z drużyną VfL Wolfsburg (początek starcia na stadionie Campusu o 14:00).