DieRoten.pl
Reklama

FCB Frauen celuje w 3 punkty!

fot. Merk Picture / Shutterstock.com
Reklama

Sezon 2023/24 w przypadku pierwszej drużyny FCB Frauen rozkręcił się już na dobre. Póki co monachijki mają za sobą już 10 spotkań o stawkę

Paris Saint-Germain -:- FC Bayern Frauen (18:45)

Po niedawnym jakże cennym zwycięstwie 2:0 nad Werderem Bremą w żeńskiej Bundeslidze, dzisiejszego wieczoru piłkarki Bayernu Monachium rozegrają swoje drugie spotkanie w europejskich rozgrywkach Ligi Mistrzyń UEFA.

Rywalkami monachijek będzie Paris Saint-Germain, zaś początek tego wyjazdowego starcia zaplanowano o 18:45. Ostatni remis w CL z AS Romą (2:2) sprawia, że podopieczne Alexandra Strausa będą dziś podwójnie zmotywowane, aby zdobyć pierwsze 3 punkty, choć zadanie będzie bardzo trudne.

− Wiemy, że PSG ma bardzo dobry zespół. Podobnie jak my przeciwko Romie, mieli trochę pecha przeciwko Ajaxowi, jeśli spojrzeć na liczby z tamtego meczu. Wiemy, że mierzymy się z jedną z najlepszych drużyn w Europie – powiedział Straus.

− Mają w swoich szeregach wiele czołowych zawodniczek. Musimy się na to przygotować. Skupimy się na naszych mocnych stronach i zadbamy o siebie. Liczę na ciekawy pojedynek z dwoma różnymi stylami gry – podsumował Alexander Straus.

Jeśli mowa o sytuacji kadrowej przed dzisiejszym starciem, to trener Straus musi radzić sobie bez takich zawodniczek jak Pernille Harder (uraz więzadła przyśrodkowego), Carolin Simon (zerwanie więzadła krzyżowego), Weronika Zawistowska (zerwanie więzadła krzyżowego) i Cecilia Ran Runarsdottir (zwichnięta rzepka).

Spotkanie FCB Frauen z Paris Saint-Germain będzie można zupełnie za darmo zobaczyć na profilu YouTube telewizji DAZN.

Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...