FCB-CFR: Mario-zdobywca Siedmiogrodu

Kibice Bayernu mogą powoli ocierać łzy z powodu kontuzji Ivicy Olića i Miroslava Klose. Bawarczykom został już tylko jeden napastnik, ale za to jaki! Mario Gomez skutecznie zamknął usta krytykom, którzy skrzętnie liczyli każde euro wydane na niego przez Bayern. Reprezentant Niemiec strzelił drużynie CFR Cluj trzy gole i walnie przyłożył się do awansu do kolejnej fazy rozgrywek Champions League.

Pierwszą bramkę Bayern zdobył już w 12. minucie meczu. Hamit Altintop doskonale wyłuskał piłkę 30 metrów przed bramką Eduarda Stâncioiu i dograł do wbiegającego prawą stroną Bastiana Schweinsteigera. Schweini z kolei popisał się genialnym dograniem na 16 metr do Andreasa Ottla, który uderzył w kierunku lewego słupka bramki gospodarzy. Chociaż bramkarz Cluj bez problemów zatrzymał ten strzał, to przy atomowej dobitce Gomeza był już bez szans.

Po kolejnych 12. minutach zawodnicy Bayernu mogli świętować drugą bramkę. Znów wszystko zaczęło się od Altintopa: dobra wrzutka z prawej flanki na 8 metr, bardzo dokładne skontrowanie piłki w wykonaniu Schweiniego i Mario Gomez znów znalazł się w dogodnej sytuacji, której nie zmarnował, wpychając piłkę do bramki Stâncioiu z najbliższej odległości.

Wydawało się, że po rozpoczęciu drugiej połowy Rumuni zdobędą swoją bramkę. Próbowali Culio, Felice Piccolo, Iounut Rada, ale albo na wysokości zadania stawał Hans-Jörg Butt, albo piłka trafiała w słupek, albo wybijali ją obrońcy. W imieniu Bayernu próbował odgryzać się Ottl, ale chociaż jego strzał z dystansu wymierzony był idealnie w okienko, to fantastyczną paradą popisał się Stâncioiu.

Niewykorzystane sytuacje się mszczą, co dobitnie uzmysłowił przeciwnikom Mario Gomez, kompletując hattricka w 71. minucie gry. Schweini stojąc 30 metrów od bramki zamarkował strzał, czym zmylił obronę, a następnie doskonale dograł prostopadłą piłkę do Gomeza, który stojąc w sytuacji sam na sam z bramkarzem, nie pomylił się i strzelił płasko po ziemi w krótki róg. Gospodarze zaczęli tracić nadzieje na wyrównanie, a kibice powoli opuszczali trybuny Stadionul Dr. Constantin Radulescu.

Wynik na 4:0 ustalił Thomas Müller, który zmienił Bastiana Schweinsteigera. Strzał z dystansu Toniego Kroosa został nieporadnie wybity przez bramkarza na 16 metr przed bramkę Cluj, gdzie do piłki dopadł Altintop. Próba lobu nad wysuniętym przed bramkę Stâncioiu była niedokładna, ale do piłki zdążył król strzelców ostatniego Mundialu i dobił ją kolanem do pustej bramki.

Wynik 4:0 to najwyższe zwycięstwo Bayernu Lidze Mistrzów w tym sezonie. Pokonanie Cluj, zapewniło Bawarczykom awans do kolejnej fazy rozgrywek. Drużynami, które mogą popisać się podobnym wynikiem już po czwartej kolejce są: Chelsea Londyn i Real Madryt. Jednak tylko Bayern i Chelsea mają komplet punktów.