FC Bayern Allstars przegrywa na Old Trafford

W dniu dzisiejszym na Old Trafford został rozegrany mecz pomiędzy Manchester United Legends a FC Bayern Allstars, o którym informowaliśmy Was kilka dni temu. Niestety, bawarskie gwiazdy tym razem poległy w Teatrze Marzeń 2:4 (2:3). Ten piękny spektakl oglądało aż 53 000 widzów! Ostatnie spotkanie, które miało miejsce na Allianz Arena, zakończyło się remisem 3:3.

Gospodarze doskonale weszli w tą potyczkę, bowiem już w 9. minucie na listę strzelców wpisał się Louis Saha. Jednak już chwilę później do remisu doprowadził Alex Zickler (16.), a trzynaście minut później miał okazję by wyprowadzić swój zespół na prowadzenie, ale po doskonałym dryblingu i pięknym uderzeniu trafił tylko w słupek (29.). Zemściło się to w 39. minucie, kiedy to Hansa Joerga Butta pokonał Dwight Yorke. Tuż przed przerwą na 2:2 trafił z rzutu wolnego Michael Tarnat, ale przed ostatnim gwizdkiem prowadzenie Diabłom dał Andy Cole (45.).

Po zmianie stron nadal oba zespoły tworzyły piękne widowisko. W 60. minucie znów Bawarczycy mieli pecha, kiedy to po uderzeniu z rzutu wolnego przez Paulo Sergio futbolówka trafiła tylko w poprzeczkę. Skuteczniejszy okazał się Jesper Blomqvist, który w 83. minucie spotkania ustalił jego wynik na 2:4 dla gospodarzy.
"W minionym roku ManUnited Legends grali u nas i byli miło przyjęci, zaś teraz byliśmy u nich. To jest coś pięknego, w jakim stylu odbywa się nasze partnerstwo i jak dobrze współpracujemy" powiedział po meczu Paul Breitner, "jesteśmy szczęśliwi, iż tak fantastycznie się układa między naszymi klubami".

ZOBACZ GALERIĘ Z TEGO WYDARZENIA!

ManUnited Legends - FCB AllStars 4:2 (3:2)

ManUnited Legends: Van der Sar (61. Van der Gouw) – P. Neville (78. Beardsmore), Johnsen (61. Martin), Stam, Irwin (31. Silvestre) – Park (46. Poborsky), Scholes (78. Blackmore), Fortune (78. Martin) – Yorke (78. Thornley), Saha (17. Blomqvist), Cole (67. Ritchie)

FC Bayern AllStars: Butt – Jorginho (69. Zimmermann), van Buyten, R. Kovac (46. Kreuzer), Pflügler (46. Witeczek) – van Bommel (46. Gaudino), Breitner (20. Tarnat, 61. M. Rummenigge), N. Kovac (46. Schupp) – Paulo Sergio, Makaay (69. Sternkopf), Zickler

Widzów: 53.000

Bramki: 1:0 Saha (9.), 1:1 Zickler (16.), 2:1 Yorke, 2:2 Tarnat (43.), 3:2 Cole (45.), 4:2 Blomqvist (83.)