Fakty przed meczem Hertha - Bayern

Już jutro o 15:30 Bawarczycy zagrają na wyjeździe z ekipą Herthy Berlin, która zajmuje obecnie 13 miejsce w Bundeslidze. Dla podopiecznych Pepa Guardioli będzie to zapewne szansa na odbudowę wizerunku po ostatniej przegranej w Lidze Mistrzów z Manchesterem City 3:2, choć Bawarczycy do 85 minuty prowadzili 2:1, grając w 10. Poniżej kilka faktów:

Bayern zdobył przynajmniej 3 bramki w sześciu ostatnich spotkaniach z Herthą Berlin (wliczając wszystkie rozgrywki)

Średnia bramek traconych przez Herthę na rzecz Bayernu w 9 ostatnich meczach wynosi 2.5 (wliczając wszystkie rozgrywki)

Bayern zachował czyste konto w ostatnich 9 z 10 meczy Bundesligi.

Bayern wygrał 6 razy z rzędu z Herthą Berlin (wliczając wszystkie rozgrywki)

Bayern jest niepokonany od 16 ostatnich spotkań w Bundeslidze.

Bayern schodził zwycięski z boiska zarówno po przerwie jak i po ostatnim gwizdku sędziego w 6 z 8 ostatnich meczy Bundesligi.

Bayern strzelił przynajmniej 2 bramki w 6 z 7 ostatnich meczy Bundesligi.

Średnia bramek zdobywanych w 5 ostatnich meczach w których grał Bayern wynosi 2.5.

Bayern będzie musiał sobie poradzić bez takich gwiazd jak Thiago, Javi Martinez, Pepe Reina, Holger Badstuber, Philipp Lahm czy David Alaba.

Hertha zagra bez takich graczy jak Alexander Baumjohann, Tolga Cigerci, Sebastian Langkamp, Peter Pekarík czy Fabian Lustenberger.

Julian Schieber oraz Salomon Kalou najprawdopodobniej zagrają od pierwszych minut.

Hertha w 5 ostatnich meczach 4 razy przegrała oraz tylko raz wygrała.

Manuel Neuer wyciągał piłkę z siatki w tej rundzie Bundesligi zaledwie 3 razy.

Najskuteczniejszym zawodnikiem Bayernu w tym sezonie jest Mario Götze, który ma na swoim koncie już 7 bramek w Bundeslidze.

Najskuteczniejszym zawodnikiem Herthy w tym sezonie jest Salomon Kalou, który ma na swoim koncie 4 bramki w Bundeslidze.

Między słupkami ekipy z Berlina stanie były bramkarz FCB - Thomas Kraft.

Bilans bramkowy Herthy w 6 ostatnich meczach z Bayernem wynosi 6 zdobytych oraz 24 stracone bramki.

Bayern przewodzi w klasyfikacji posiadania piłki w Europie ze średnim dorobkiem 65,1%.

Dla Pepa Guardioli będzie to już 47 mecz w roli trenera FCB, jegol bilans w Bundeslidze wynosi 38 wygranych, 6 remisów oraz 2 przegrane.