DieRoten.pl

Leroy Sane z całą pewnością nie będzie dobrze wspominał swojego ostatniego meczu dla Bayernu w Bundeslidze, w którym to monachijczycy pokonali 2:1 Bayer 04 Leverkusen.

Niemiecki skrzydłowy pojawił się na boisku w pierwszej części meczu, kiedy to zastąpił kontuzjowanego Kingsleya Comana. Niestety, ale słabsza gra w drugiej połowie koniec końców doprowadziła do tego, że Leroy Sane został zdjęty z boiska...

Niedawno na temat całej tej sytuacji wypowiedział się jego były trener Norbert Elgert, który pracował z pomocnikiem w młodzieżówce Schalke 04 Gelsenkirchen. Niemiecki szkoleniowiec jest przekonany, że 24-latek bez względu na wszystko poradzi sobie z krytyką.

− Leroy jest odporny i otwarty na krytykę. Oczywiście żaden zawodnik nie lubi, kiedy wchodzi na boisko i jest następnie z niego ściągany. Jednakże to również część futbolu. Musisz sobie z tym poradzić i Leroy to zrobi − powiedział Elgert.

− Pozostaję z Leroyem w regularnym kontakcie. On nie potrzebuje żadnego niańczenia. Nie sądzę też, że Leroy potrzebuje teraz mojej sympatii w tym momencie. Jest zdrowy, ma swoją rodzinę i gra w jednym z największych klubów na całym świecie. Nie mogło być lepiej − mówił dalej.

Norbert Elgert jest również przekonany, że Hansi Flick wie doskonale jak radzić sobie z piłkarzami pokroju Leroya Sane, który jego zdaniem potrzebuje czasu, aby odnaleźć się w nowym miejscu i klubie.

Hansi Flick, którego znam od dawna i którego cenię zarówno profesjonalnie, jak i osobiście, wie doskonale jak radzić sobie ze swoimi piłkarzami i Leroyem. Jestem przekonany, że piłkarz, który trafia do Bayernu, potrzebuje czasu na adaptację - aby zrozumieć i zaakceptować DNA Bayernu. To normalne − podsumował Norbert Elgert.

źródło: Bavarianfootballworks.com

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (6)

reklama04.01.2021 15:18
Leroy wziął się w garść i zagrał wczoraj dobre zawody.
04.01.2021 00:12
To zupełnie nie o to chodzi. Nic nam nie przyjdzie z tego że non stop będziemy go krytykować, a on dalej będzie grał słabo. Nie po to został kupiony. Musi nastąpić progres, musimy wiedzieć starania i regularność. Sane ma dominować na swojej pozycji, ma tam gwarantować odpowiednią jakość i przewagę na boisku. W innym wypadku jest zbędny, a cały transfer okaże się kompletną klapą.
03.01.2021 17:13
Póki co to co każdy mecz to daje kolejne pole do krytyki, ale są co do niego ogromne oczekiwania, a Sane jeszcze nie doszedł do formy po kontuzjach.
03.01.2021 15:12
Niby ma rację ale jakoś za długo trwa ten okres adaptacji, tym bardziej że jest Niemcem i wychował się w tej lidze.
03.01.2021 13:22
03.01.2021 12:16
Mam już trochę dość czytania, że Leroy jest samokrytyczny. Czas wreszcie pokazać coś konkretnego na boisku. Nie przebłyski typu Coutinho, ale że możesz ciągnąć ten zespół w ataku i być pod grą! I poprawić grę w obronie.