DieRoten.pl

reklama

Uwaga!

Prawdopodobnie używasz wtyczki blokującej wyświetlanie reklam. Wyłączając adblocka (albo podobny system) przyczyniasz się do rozwoju DieRoten.pl i sprawiasz, że portal z miesiąca na miesiąc staje się coraz lepszy.
Jeśli uważasz, że któraś reklama jest uciążliwa proszę skorzystaj z formularza kontaktowego i daj nam znać.

Z góry dzięki

Europejskie Stowarzyszenie Klubów Piłkarskich (ECA) postanowiło zabrać swoje stanowisko w sprawie planów powiększenia przez FIFA liczebności drużyn na mistrzostwach Świata z 32 do 48.

Kilka dni temu propozycja zwiększenia liczebności zespołów na Mundialu otrzymała zielone światło, jednakże decyzja FIFA spotkała się z ogromną falą sprzeciwów w środowisku piłkarskim.

Już w zeszłym miesiącu ECA na czele z takimi zespołami jak Bayern Monachium, Barcelona, Real Madryt oraz Manchester United wyraziły swój przeciw wobec planów piłkarskiej organizacji FIFA.

Europejskie Stowarzyszenie Klubów przypomina, że rozszerzenie mistrzostw Świata o kolejne drużyny nie jest niczym dobrym – możemy przeczytać w oświadczeniu największego piłkarskiego stowarzyszenia.

Nie widzimy podstaw do zmiany panującego obecnie formatu 32 drużyn, które już udowodniło, iż jest doskonałą formułą pod każdym względem. Wątpliwy jest również pośpiech i pilność w podejmowaniu tak ważnej decyzji – czytamy dalej.

Zanim zmiany wejdą w życie minie dziewięć lat i odbędzie się to bez udziału interesariuszy, którzy będą dotknięci tą zmianą. Zdajemy sobie sprawę, że decyzja ta bazuje na politycznych powodach zamiast sportowych. Ugięcie pod presją polityczną sprawia, że ECA nad tym ubolewa – czytamy w dalszej części oświadczenia.

ECA szczegółowo pod każdym kątem przeanalizuje wpływ i konsekwencje nowego formatu oraz przedstawi ogrom sprawy na kolejnym spotkaniu zarządu zaplanowanym na koniec stycznia – zapowiadają członkowie ECA.

Źródło: Goal.com

źródło:

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (9)

reklama14.01.2017 12:11
To może zabić ducha sportu , ale co tam... w sumie liczą się pieniążki...
11.01.2017 17:34
Ciekawi mnie jak długo można rozbudowywać takie turnieje? Tylko kwestią czasu jest kiedy w mistrzostwach Europy zagrają 32 reprezentacje, czyli połowa. Już ostatni turniej we Francji pokazał że powiększenie tej imprezy było błędem. Tylu nudnych spotkań w turnieju nie widziałem. Teraz kolejny głupi pomysł powiększenia turnieju, nie wiem czemu to ma służyć ale wiadomo, chodzi o kasę. Nikt ze sterników FIFA czy UEFA nie pomyśli o samych piłkarzach. Nie dość że sezon męczący to jeszcze turniej rozbudowany do monstrualnych rozmiarów. Ile tak naprawdę jest silnych zespołów w Azji? Japonia, Australia i Korea Południowa, to wszystko. Silne oczywiście na standardy Azjatyckie bo w wielkich turniejach nic te zespoły nie znaczą. Ameryka Północna to tylko Meksyk, USA i Kostaryka koniec. Oczywiście jest to temat rzeka i tylu ilu ma zwolenników tyle przeciwników, ja należę do tej drugiej grupy, jestem przeciwny takim reformom bo nic nie wnoszą!!
11.01.2017 12:41
dr kongo to nie zadne ogory, oni juz zagrają pewnie na mundialu w rosji :) a tacy zawodnicy jak mbokani, bolasie, bakambu czy afobe beda decydowac o ich sile. Na rozpoczynajcym sie lada dzien PNA sa jednym z faworytów, ale zobaczymy jak daleko zajdą.
11.01.2017 12:37
@Matix, teoretycznie się nie zmieni ale praktycznie się zmieni. Więcej reprezentacji to więcej graczy z klubu jedzie na dodatkową imprezę w czerwcu, do tego zgrupowania przygotowawcze, sparingi wiosenne przed mundialem. Teraz taki Alaba/Lewandowski ze swoją reprezentacją będzie na każdy turniej jeździł bo trzeba się mocno starać żeby nie wejść. MŚ i ME stały się praktycznie powszechne.
Czekam jeszcze na mundial dla klubów, żeby Reale Bayerny grały w grudniu w święta w jakimś Ropokraju w kolejne kretyńskie rozgrywki.
Pomijam już fakt, że 3 zespołowa grupa jest kuriozalna, z uwagi na fakt, że jeden zespół będzie miał dłuższy czas odpoczynku a porażka w pierwszym meczu tak naprawdę eliminuje z turnieju.

@Matilegolas, tru :) w sumie mogłem wpisać tam Stumilowy Las na jedno by wyszło :)
11.01.2017 12:29
http://www.meczyki.pl/newsy/koniec-z-remisami-na-mundialach-kolejny-pomysl-fifa/46163-n

P.S. Raczej Demokratyczna Republika Konga, nie Zair ;p
11.01.2017 12:09
dla klubow przeciez i tak sie nic praktycznie nie zmieni. turniej dalej bedzie trwal miesiac a finalisci beda musieli rozegrac po 7 meczów, czyli tak jak teraz. A watpie zeby kluby kierowli sie dobrem mundialu. dla mnie to oburzenie jest niezrozumiale. po 12 dniach odpadnie juz 16 reprezentacji, po kolejnych szeciu nastepne 16 druzyn pozegna sie z turniejem, wiec w czym problem?
11.01.2017 11:51
To jest bezsens. Jak teraz często mecze są nudne w grupie to co będzie teraz. Słabi będą się bronić przez cały mecz i tyle będzie tego "piękna sportu". Obecne Euro pokazało, że rozszerzenie rozgrywek nie daje nic lepszego. To Euro było bardzo nudne, parę meczów było tylko dobrych i tak samo będzie z MŚ.
11.01.2017 10:04
Pieprzyć piękno sportu, pieprzyć kibiców, liczy się tylko kasa, kasa musi się zgadzać.
11.01.2017 09:00
Ach już widzę te grupy 3 zespołowe: Niemcy, Wietnam, Zair.
Kretyński pomysł, na pewno nie podniesie poziomu sportowego a i organizacyjnie to będzie porażka. Jestem pewny natomiast, że finansowo to się ładnie domyka, nowi uczestnicy to nowe rynki na które można opchnąć prawa tv do rozdmuchanych MŚ, sponsorzy też zadowoleni.
Zniszczyli już ME teraz zniszczą MŚ.

reklama

reklama