Eberl: Zawsze dobrze radziliśmy sobie z Bayernem

To już dziś! Po wielu tygodniach przerwy do akcji w rozgrywkach rodzimego Pucharu Niemiec, powracają dziś zawodnicy rekordowego mistrza Niemiec.

Po tym jak monachijczycy w pierwszej rundzie Pucharu Niemiec rozbili Bremer SV aż 12:0, tym razem ich rywalem w walce o awans do kolejnego etapu rozgrywek będzie Borussia M’Gladbach.

Miejscem spotkania będzie Borussia-Park, zaś początek boju zaplanowano o 20:45. Ostatnio odbyła się konferencja prasowa Gladbach, podczas której na pytania dziennikarzy odpowiadał nie tylko trener Adi Huetter, ale i również dyrektor sportowy Max Eberl, który liczy na zwycięstwo nad FCB.

− To, że nigdy nie wyeliminowaliśmy Bayernu z Pucharu Niemiec, nie powinno nic oznaczać, bo na wszystko zawsze jest ten pierwszy raz – powiedział dyrektor sportowy Gladbach.

− W ostatnich latach zawsze dobrze radziliśmy sobie z Bayernem. Musimy się przestawić na defensywę i być bardzo czujni – mówił dalej.

− Ponadto musimy być gotowi do walki i dać z siebie absolutnie wszystko. Jeśli to zrobimy, wierzę, że uda nam się ich pokonać i po raz pierwszy wyeliminować z Pucharu – podsumował Max Eberl.

Warto wspomnieć, że obie ekipy miały już okazję niedawno rywalizować ze sobą – w ramach pierwszej kolejki niemieckiej Bundesligi w połowie sierpnia, kiedy to padł remis 1:1 (dla FCB jedynego gola zdobył Robert Lewandowski).

Źródło: Gladbach