DieRoten.pl
Reklama

Eberl o kontrakcie Daviesa: Oferta jest na stole

fot. livephotosport / Photogenica
Reklama

Alphonso Davies już od dłuższego czasu rozmawia ze sternikami Bayernu na temat nowej umowy. Obecna wygasa już latem 2025 i jeśli strony niebawem nie dojdą porozumienia, to najpewniej Kanadyjczyk latem opuści Bayern.

Jak przyznał w ostatnim wywiadzie Max Eberl, włodarze Bayernu Monachium przedstawili zawodnikowi swoją ofertę i teraz piłka jest po stronie defensora.

- Negocjacje trwają już od dłuższego czasu, a latem ubiegłego roku stanęły w miejscu.

- Mogę potwierdzić. Złożyliśmy Alphonso bardzo konkretną i pełną szacunku ofertę. W pewnym momencie w życiu trzeba po prostu powiedzieć tak, albo nie - powiedział Eberl.

Monachijski klub ma proponować kontrakt do 2029 roku. Alphonso Davies mógłby liczyć na zarobki w granicy  11-13 mln euro brutto za sezon. Według medialnych doniesień, to i tak sporo mniej niż kwota, którą rzekomo oczekuje sam zawodnik (20 mln).

Jeśli Kanadyjczyk nie zmniejszy swoich wymagań, to w lecie zostanie wystawiony na sprzedaż. Na liście zainteresowanych ma być m.in. Real Madryt.

Davies przyszedł do Bayernu zimą 2019 roku z Vancouver Whitecaps za ok. 10 mln euro. Obecnie wartość 23-latka szacuje się na ok. 70 mln euro.

Źródło: Sky
admin

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...