DieRoten.pl
Reklama

Dwóch Piłkarzy FCB nominowanych do tytułu Piłkarza Października

fot.
Reklama

Poznaliśmy już nominowanych graczy do trzeciej nagrody Zawodnika Miesiąca w Bundeslidze w sezonie 2019/20, która została wprowadzona do rozgrywek ligowych w Niemczech przez Niemiecki Związek Piłki Nożnej w poprzednim roku.

Podobnie jak w poprzedniej edycji nominowanych jest sześciu zawodników. Tym razem w ich gronie można wymienić dwóch graczy Bayernu i mowa jest o takich piłkarzach jak Robert Lewandowski oraz Serge Gnabry. Stawkę uzupełniają także Filip Kostic & Goncalco Paciencia (Eintracht), William (Wolfsburg) oraz Benjamin Huebner (Hoffenheim).

W głosowaniu na najlepszego gracza danego miesiąca biorą udział nie tylko dziennikarze oraz kapitanowie wszystkich drużyn BL, ale i także kibice oraz legendarni piłkarze Bundesligi. Warto także nadmienić, iż głosowanie odbywa się w dwóch etapach (nominowanych zawsze będzie 6).

Selekcja do tej nagrody opiera się na obszernych danych zebranych przez zależną DFL firmie „Sportec Solutions”. Piłkarz Miesiąca jest zestawiony na podstawie ponad 20 różnych kryteriów jak na przykład liczba zdobytych goli, asyst czy wykreowanych okazji. Po wyróżnienie sześciu graczy rozpoczyna się drugi etap.

W drugiej fazie następuje głosowanie na wyróżnionych zawodników. 30% wszystkich głosów należy do kapitanów 18 drużyn Bundesligi. Taką samą ilość do rozdysponowania mają eksperci składający się z legend oraz dziennikarzy. Najwięcej do powiedzenia mają jednak kibice z całego świata, którzy mogą w sumie oddać 40% wszystkich głosów.

Nominowani zawodnicy:

− Robert Lewandowski (Bayern)
− Serge Gnabry (Bayern)
− Goncalco Paciencia (Eintracht)
− Filip Kostic (Eintracht)
− William (Wolfsburg)
− Benjamin Huebner (Hoffenheim)

>>> Głosować można tutaj <<<

Źródło: Bundesliga.com
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...